ישראל-צרפת הטרוף בעיצומו

איציק ספורטא

כחובב ספורט מושבע איני יכול שלא להגיב על העליהום המוטרף כנגד שוער צרפת, אז מה אם הוא אמר שהוא לא מבין למה צריך לשחק בישראל. האם הישראלים הגאים לא היו חוששים לשחק במדינה שיש בה סכנה מסוימת. האם כל מי שנגד התנהגות ישראל בשטחים הופך אוטומטית לעוכר ישראל?

עיתונות הספורט בכלל איבדה את העשתונות, הפטריוטיות המזויפת שהיא מנסה לעורר עוברת כל גבול. הגדילו לעשות ב-YNET שם פורסמה תמונה מאתר של אוהדי כדורגל שבה מוצג שוער צרפת עומד לפני הדגל הנאצי יחד עם כיתוב באותיות גדולות שלא נתבלבל של המילה "נאצי", כמובן זו לא עמדת העיתון אלא עמדתם של כמה אוהדי כדורגל, אבל בכל זאת. כידוע  אין הרבה אוהדי כדורגל בארץ וככל שמספרם מתמעט כך הם הופכים לפחות אוהדים. הכותרת של ידיעות ספורט הייתה "תראו לו שבאמת מפחיד בישראל", נו באמת. מה הלאומנות המטומטמת הזו לכם.

יש פה מעין מלחמה פסיכולוגית, כנגד מי בדיוק  אני לא מבין. צרפת מדורגת שנייה בעולם וישראל במקום החמישים ושתיים, הסיכוי של ישראל לנצח הוא קטן ביותר, אבל כולם חושבים שליבוי היצרים יועיל במשהו למשחקה של הנבחרת. מה שיפה בכדורגל שגם קבוצה חלשה כמו ישראל יכולה לנצח כל קבוצה אחרת, אבל בכל זאת אני לא מוצא עצמי באותה חבורה שפעם מקללת את עבאס סואן כי הוא ערבי ופעם מברכת אותו כי הבקיעה שער. תצאו מזה ותנו להנות מכדורגל. בקצב הזה נראה לי שאם היינו משחקים נגד גרמניה היו בונים סביב האצטדיון מחנה ריכוז כדי שנבין שאנו מצויים במלחמה על קיומנו. רק להזכיר, את המשחק נגד צרפת בצרפת לא שידר אף ערוץ בישראל, כי זה לא היה כדאי כלכלית. כעת האינטרסים הכלכליים של המשדרים ועיתונות הספורט מעבירים את כולם על דעתם.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.