לשבור

יוסי דהאן

אורי יוגב, לשעבר הממונה על אגף התקציבים באוצר וכיום משרתם של מיליונרים, התפאר בראיון פרידה עימו כי אחד ההישגים הגדולים של מדיניות האוצר היא שבירת העבודה המאורגנת, היום בישיבת הממשלה המשיך המהלך הזה, שרת החינוך איימה כי אם ארגוני המורים לא יקבלו את תכתיביה ויסכימו לתכנית, שהם לא היו שותפים לה והקוראת לפיטורי אלפים מהם, היא תציע לממשלה להשתמש בחקיקת בזק שתיאלץ את המורים לעבוד על פי תנאיה או שהם יהפכו לעברייניים. האיום בחקיקת עבודה במהירות הבזק נגד איגודים מקצועיים, האופיינית למשטרים אנטי דמוקרטיים,  מצטרף למכתבים האישיים ששלחה לבנת למורות ולמורים על מנת להסית אותם נגד ארגוניהם וקמפיין בעלי ההון התומכים ברפורמה המציף את הארץ באלפי שלטים התומכים במדיניות השרה.

הממונה על השכר באוצר יובל רכבלסקי הפורש בימים אלה, (מעניין מה יהיה הג`וב הבא שלו, אני מוכן להמר שהוא לא הולך להיות מורה או מנהל מתנ"ס), איים כי אם המורים לא יסכימו לדו"ח דוברת יפוטרו 4,500 מורים באופן מיידי. זאת כיוון שהאוצר לא יעביר למשרד החינוך תוספת של 700 מיליון שקלים ליישום הרפורמה. התוספת צריך להזכיר, (ותמיד צריך להזכיר כי ביבי, רכלבסקי, ליבנת ודומיהם מבססים את מדיניות ההטעייה והרמייה והקריירה הפוליטית שלהם על זכרונם הקצר של האזרחים), באה לאחר קיצוץ של למעלה משני מיליארד שקלים ב 15 קיצוצים מתקציב החינוך בשנתיים האחרונות. השנה חל קיצוץ נוסף בתקציב החינוך בסך 391 מיליון שקלים, 158 מיליון שקל בחינוך היסודי ושל 232 שקל בחינוך העל יסודי, כפי שמציינת יעל תמיר הבוקר ב"הארץ" – "ההוכחה שדו"ח דוברת גווע". קיצוצים שגרמו בין היתר לקיצוץ בשעות הלימוד ולפיטורי מאות מורים. גם ראש הממשלה ושר האוצר הצטרפו והודיעו למורים שמונחת לפניהם הצעה שהם לא יכולים לסרב לה.

אט אט מתברר שכל הריטוריקה הזו של המהפיכה החינוכית "לכל ילד מגיע יותר",  אינה אלא מסע יחסי ציבור מוסווה שמטרתו שבירת כוחם של המורים והפרטת מערכת החינוך.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.