החגיגה בעיצומה, עוד מסיבת עיתונאים של נתניהו

איציק ספורטא

נתבשרנו היום ששר האוצר יקיים מסיבת עיתונאים לרגל חגיגית שנתיים לתוכניתו הכלכלית הראשונה. אני בטוח שדובריו ויחצ"ניו כבר עמלים על דימוי חדש שאותו יפיץ הקוסם מרחוב עזה בתקשורת, עוד דימוי רדוד שנאלץ לשמוע השכם והערב, עד שנחלץ ממנו בבוא הדימוי הבא. אני גם בטוח ששר האוצר יספר על צמיחה (למי?), על עבודה (משרה חלקית), על רפורמות מבניות (נמלים, בנקים, קרקעות), על הפחתת מיסים (מס חברות, ביטוח לאומי של מעסיקים, מס על עבודה), על העזרה לאלו שאינם יכולים לעבוד (עוד אי אלו שקלים לקשישים), בקיצור על היותו הרפורמטור החברתי האולטימטיבי. הוא יעשה זאת באמצעות מצגת וגם באמצעות שרטוט גרפים על הלוח, כמורה המרביץ את תורתו לילידים חסרי הבנה.

רק הוא ישכח, או שאף פעם לא זכר, וגם המסובים במסיבת העיתונאים כנראה ישכחו לשאול אותו על הצמיחה בבתי תמחוי, הצמיחה בעוני, הלנת השכר המתמשכת ברשויות מקומיות, ומועצות דתיות, על עובדים עניים ועוד כל מיני דברים לא מעניינם מסוג זה.

גם אם ישאלו, תשובה הם לא יקבלו, השר יאמר שהנה הנה אנו ניצבים לפתחה של תקופה שבה כל הדברים האלה ייעלמו בעזרתו של הסקטור הפרטי, שהוא ורק הוא יכול להציל את המצב, ועל כן צריך להקל עליו עוד ועוד. הוא ינפנף שאלות כאלה כמו היו זבובים טרדניים שמפריעים לחגוג את שאין לחגוג.

מעניין אם ישדרו את המסיבה העצובה בשידור ישיר, סביר שכן. אני מציע למנכ"ל הביטוח הלאומי, או לממונה על הרווחה לכנס גם הם מסיבת עיתונאים בעקבות אותן שנתיים עלובות ולהציג את התמונה האמיתית של החברה הישראלית. במקרה כזה אני חושב שאותה מסיבה לא תשודר בשידור ישיר. אמצעי התקשורת ימשיכו להפריד בין הצלחה כלכלית, כביכול, לכישלון חברתי, וימשיכו לדווח לנו על עוניו של זה ועונייה של זו, בלי לייצור את הקשר המהותי בין מדיניות כלכלית למציאות חברתית.  

אף פעם לא ניסיתי לכתוב על מה שיקרה, כי קל לטעות בכך, אבל הפעם אני משוכנע שמה שיקרה במסיבת העיתונאים הזו, כבר היה במסיבה הקודמת, על כן אני בעצם כותב על מה שכבר קרה, וזה ממש קל.     

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. עמוס

  הרצון הוא רצון טוב
  אבל צורת הביצוע קצת פחות
  יהירות היא מהשטן

 2. עמוס

  הוא לא על תקן של משרד רווחה, הוא על תקן של שופט וצריך להוציא את האמת לאור, ולא לחלק צדקה לעניים.
  גרוע מאד כאשר שופט מכניס את האידיאליים שלו במשפט במקום להתרכז בעובדות ולנסות להוציא את האמת לאור