ליצני החצר שרים לגביר והזוג קעדאן בתום עשור

יוסי דהאן

נחום ברנע, עיתונאי שאינו בעל עמדות כלכליות וחברתיות פרוגרסיביות במיוחד, מצייר בטורו האחרון תמונה מדוייקת של מערכת היחסים בין בעלי הון, עיתונאים ופוליטיקאים בדמוקרטיה הישראלית.

"9,000,000 זה לא מספר טלפון. זה כסף. זאת המשכורת השנתית שגובה יו"ר בנק הפועלים שלמה נחמה מהבנק. לפני עשרה ימים חגג נחמה ברוב-עם את יום-הולדתו ה – 50. באירוע השתתפו שרים, חברי-כנסת, פקידים, אנשי-עסקים, יועציהם ופרקליטיהם, יחצ"נים ומיוח"צניהם.

ליצני-החצר היו אנשי-התקשורת. בילי מוסקונה-לרמן, פמיניסטית נוקבת, ראיינה את אשתו של בעל השמחה. "האם את אוהבת את בעלך?" שאלה, ולמרבה ההפתעה השיבה הרעיה "כן!". יאיר לפיד, דוגמן-הבית, סיפר כמה חביבה עליו העבודה למען חתן-היובל; יאיר ניצני, סאטיריקן, זימן אחדים מכדורסלני מכבי תל-אביב ונתן להם שיעור בעברית, מסוג השיעורים שהוא נותן לפועלים הזרים בתוכנית הטלוויזיה שלו. שלמה נחמה, לימד אותם, זה באנגלית סולומון קומפורט. ועכשיו כולם יחד ישירו שיר לכבוד יום-ההולדת. "האפי בירת` דיי טו יו, האפי בירת` דיי טו יו, האפי בירת` דיי דיר סולומון קומפורט, האפי בירת` דיי טו יו".

מהי מהירות הטחינה של תחנות הצדק? עו"ד דן יקיר מ"האגודה לזכויות האזרח" שמח לבשר כי עשר שנים לאחר פנייה למזכירות היישוב, חמש שנים לאחר פסק הדין בבג"צ ועתירה נוספת של האגודה לבית המשפט, אישר מינהל מקרקעי ישראל את בקשת בני הזוג עאדל ואימאן קעדאן לחכור את מגרש 629 ביישוב קציר. שוויון במדינה "היהודית והדמוקרטית".

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.