אוסף ידיעות על חברות של האחים עופר

איציק ספורטא

בכתבה שעוסקת במכרז להפקת חשמל שבו עשתה המדינה טעות של 130000000 שקל לטובת האחים עופר מצוטטת תגובתם: "במכתבם למנכ"ל משרד התשתיות כותבים האחים עופר כי הודעת המדינה בדבר טעות שנפלה במכרז שקרית. האחים עופר טוענים כי יש לדחות את עתירת התנועה לאיכות השלטון, מאחר שהאמירה ולפיה נפלה טעות בחישובי המכרז לא רק שאינה נכונה, אלא גם פופוליסטית ומכפישה, כהגדרתם".

בידיעה אחרת שכותרתה  "60% מהמפעלים חורגים מרמת הזיהום המותרת" מובא הקטע הבא: "במפעל רותם אמפרט של כימיקלים לישראל שבשליטת האחים עופר, הנמצא במישור רותם היו חריגות בשיעור של 38330% בפליטת אחד המזהמים וחריגות בשיעור של מאות ואלפי אחוזים בשני סוגים נוספים של מזהמים". אני מקווה שבמכתב הבא של נציגי האחים עופר נמצא את המילים שקרי, פופוליסטי ומכפיש גם בקשר לכך.

שלא להזכיר את ההטבה שסכומה מתקרב לחצי מיליארד שקל שאותו יקבלו לאחר הפרטת בתי הזיקוק. את צים גם כן קשה לשכוח, חברה שהרווח השנתי שלה היה 172 מיליון דולר, ש-48.6% ממנה נמכרה לחברה לישראל ב-505 מיליון שקל, קרי שווי של כ-230 מיליון דולר לחברה כולה, כך שהרווח השנתי הוא 75% מערך החברה. שלא לדבר על מצבם של עובדי הקבלן במפעלי ים המלח (גם לאחר הסכם גולדשמיט), ושל עובדי הקבלן של כימיקלים לישראל בנמל אשדוד. צריך עוד להמשיך (לא שכחתי את התרומות)?

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.