סקירה שנתית של הביטוח הלאומי

איציק ספורטא

זה עתה הופיעה הסקירה השנתית של הביטוח הלאומי. כדאי לעיין במסמך, בעיקר בפרק 2 (הכולל השוואות בין לאומיות) ובלוחות בנספח. שם למשל תמצאו שתחולת העוני של הילדים במשפחות שכירים היא 27.6% כאשר 17.5% מהם נמצאים מתחת לקו העוני לאחר תשלומי העברה ומיסים. כ-42% מן הילדים העניים בישראל נמצאים במשפחות של שכירים. הסקירה השנתית מקיפה ומעניינת ויש לעיין בה בכדי להבין את התהליכים הגורמים למצב בו אנו מצויים (כתבה בנושא בהארץ).

תגובת האוצר כבר נשמעה ברמה. שר האוצר שהקדיש אתמול שלוש דקות יקרות למרכז לחלוקת מזון, כבר העיר ששוב הוכח שהקצבאות הן הבעיה. הכושר הבלתי נדלה לומר תמיד אני צודק ולא משנה מה העובדות הוא באמת כישרון שרק מתי מעט ניחנים בו. בניגוד לדעתו המלומדת של שר האוצר בביטוח הלאומי בטוחים שהקיצוץ המסיבי בגמלאות הביטוח הלאומי, קצבת ילדים, הבטחת הכנסה, זיקנה, כמו גם דמי אבטלה הם גורם ברור בהעמקת העוני.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.