האם שלטון החושך מתקרב לסיומו?

יוסי דהאן

האם ייתכן ששלטון החושך והפחד ברשות השידור מתקרב לקיצו? היום מתפרסם בעיתון כי היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, כותב בחוות דעת, כי החלטתו של השר אהוד אולמרט להדיח את מנכ"ל רשות השידור, יוסף בראל, נתמכת בתשתית עובדתית מוצקה. הדחתו של בראל תובא להצבעת ממשלה ביום שני הקרוב. אולם לא הייתי מהמר בכספי על כך שבממשלה יימצא רוב להדחת המנכ"ל הכושל והמושחת. ראש הממשלה ושר האוצר לא יכלו לחלום על ערוץ טלוויזיה ממלכתי הפועל בשירותם בנאמנות גדולה כל כך ולא ימהרו לוותר על שירותיו של ג`ו. עד יום ב` ידאג בראל לשכנע בדרכו המיוחדת גם שרים אחרים להצביע נגד הדחתו. אולם גם אם יודח בראל אנחנו עדיין ניוותר עם תאומו המוסרי של בראל – השר הממונה על רשות השידור – אהוד אולמרט. מלבד זאת סיומו של שלטון חשוך אחד אינו מבשר בהכרח שהמינוי הבא של אריאל שרון למנכ"ל רשות השידור יבשר את לבלובו של חופש הביטוי בערוץ הציבורי.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.