המזרחית

יוסי דהאן, איציק ספורטא

חברנו משה קריף כתב ספר חדש – "המזרחית". משה הוא ממקימי הקשת הדמוקרטית המזרחית והיה דובר התנועה עד לקבלתו של בג"ץ הקרקעות בבית המשפט העליון באוגוסט 2002.  כיוון שלא קראנו עדיין את הספר שיצא לחנויות הספרים בימים אלה אנחנו מציגים את תיאור הספר כפי שהוא מוצג על ידי משה.

"המזרחית" הוא תיאור של ניהול מאבק חברתי בכלים מקצועיים, מתאר את חבלי הקמתה של התנועה, התבנית האידיאולוגית ואינו פוסח על המשברים שחוותה התנועה, התחושות והחוויות  של מי שניהלו בישראל מאבק ערכי ורשמו הצלחה גדולה ונדירה.

הקמתה של הקשת הדמוקרטית המזרחית, פעולותיה, הדילמה הזהותית שעוררה  והשפעתה הרחבה מצביעים בבירור על אופיו ומהותו של האתגר הגדול הממתין לכולנו מיד בשוך הויכוח המדיני והסיבות הביטחוניות.

לחברה הישראלית  מצפה ההכרעה אודות זהותה, היחסים בין שבטיה, בין הקבוצות המרכיבות אותה, פרישת מוקדי הכוח הכלכלי, חלוקת העושר הלאומי, המכנה המשותף וההחלטה הצפויה בין רכיביה היהודים והאזרחיים.

  

הספר מתאר גם את הקמתה של המועצה לביטחון חברתי, והניסיון לכונן את "המשפחה השביעית"-משפחת משקי הבית והעסקים הקטנים  מול הבנקים בישראל.

משה קריף מציג בספרו תהליכים ותסריטים  אפשריים  בתיקון פוליטי- חברתי הנדרש כל כך  בחברה הישראלית תוך שימוש בכלים פוליטיים אקטואליים.

 הספר מיועד לקהל הרחב,  למי שהוא על גבול הייאוש מהמערכת הפוליטית המקומית ומבקש לראות ניצניו של שינויאפשרי ולכאלה שאש התיקון החברתי מפעמת בם .

 את הספר ניתן להשיג בחנויות הספרים: סטימצקי, צומת ספרים, דיונון או להזמינו דרך אתר העיתון גלובס- תחת הכותרת " גלובס הספרייה" ובאתר הספרים מיתוס (בו המחיר זול יותר).

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.