כנס, מתנות, נשים-גברים

איציק ספורטא

היום מתקיים "כנס התקווה" שמאורגן על ידי ההסתדרות ודן בנושאים חשובים כמו, עובדים עניים, שכר מינימום והשפעתו המקרו-כלכלית, ועוד. משום מה בחיפוש שערכתי באתרי האינטרנט של העיתונים הישראלים לא מצאתי התייחסות לכך. אני מקווה שזו בעיה הנובעת מיכולת החיפוש שלי ולא מהתעלמות של התקשורת האמיצה בישראל.

חלוקת המתנות בעיצומה, "מועצת מקרקעי ישראל איחדה סיום חוזי החכירה של יכין-חק"ל; יוכל לשנות ייעוד הקרקע בלי להשיבה למינהל ולהרוויח על-פי הערכה מאות מ` ד`". למה לא לתת לאנשי עסקים עוד משהו קטן, הרי חייהם קשים ללא גבול.

זכורות לכם/ן האמירות של נשיא אוניברסיטת הרווארד שנגע בסיבות אי הצלחתן של נשים במדעים. כאן תמצאו וויכוח קצת יותר מלומד בנושא. פסיכולוג ופסיכולוגית מאותה אוניברסיטה מתווכחות בנושא. בניגוד לויכוח כללי יש כאן קטעי וידאו, מצגות וטקסט ארוך המביא ממצאי מחקר בנושא.

מפעם לפעם אני מקבל דיווחים מאתר אינטרנט שנקרא Laborstart שעושה כדי לקדם זכויות עובדים ברחבי העולם. למשל, יש מעקב אחרי פעולותיה של וול מארט כדי למנוע התארגנות של עובדים.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.