היכונו לעונת הקיצוצים

איציק ספורטא

לאחר שניתנה החלטת בית הדין הארצי לעבודה הקובעת: "על סמך חומר הראיות שהובא בפנינו והסברי נציגי המדינה עולה כי לכאורה הליכי הפיטורים של המורים נעשו כדין". שרת החינוך ומנכ"ליתה הופיעו בתקשורת בצהלה ורינה כאילו בהחלטה זו נפתרו כל בעיות המערכת עליה הן מופקדות. אני רוצה להפנות את תשומת לב המנצחות לכתבה ב"ידיעות" שבה נכתב "משרד האוצר מתכנן קיצוץ כולל בתקציב המדינה של בין חמישה לשישה מיליארד שקלים בתקציב לשנת 2006. נודע כי באוצר מתכננים לקצץ מאות מיליוני שקלים בתקציב החינוך" (גד ליאור, האוצר מתכנן קיצוץ נוסף בתקציב החינוך, 1/6/2006 עמ` 6).

הצעת התקציב הזו תעבור באוגוסט בעת שתיקבע מסגרת התקציב. לאחר קביעה זו כולם יוכלו לחפש את החברים שלהם, או לחטוף משהו ממישהו אחר. צריך להבין דבר אחד, נקבע שהתקציב יגדל מידי שנה באחוז אחד, כיון שהאוכלוסיה גדלה ביותר מכך, התוצאה היא קיצוץ מתמיד מידי שנה בלי קשר לצמיחה, למצבם של אנשים, ובעצם בלי קשר לכלום. מי שצופה שינויים תקציביים מהותיים בנושאי חינוך, בריאות ורווחה לאור השיפור המדווח במצב הכלכלי צריך לשכוח מכך. כדאי להתעורר עכשיו ולדרוש שהתקציב יבטא תפיסת עולם שעל פיה מצב כלכלי משופר (לא רק הוא) אומר, במינימום, גם תקציב נוסף לנושאים החברתיים, ולא חלוקה לא הוגנת של פירות הצמיחה.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.