מלחמות הבוסים על השליטה בערוץ הציבורי

יוסי דהאן

לאחר שאהוד גמבינו חיסל את ג`ו בראל, נציגו של ביבי בוננו, הוא החל במינוי חברי המשפחה לועד המנהל של רשות השידור. ענת באלינט מספרת ב"הארץ" על כוונתו של השר, שבסוף השבוע הגביר את שליטתו בשוק המינויים של נציגי ציבור בבתי הדין לעבודה, למנות חברים מהמשפחה המורחבת ממרכז הליכוד  לוועד המנהל של רשות השידור. החברים והחברות הם: אלי לנדאו, טוב את זה חייבים להפריש לבוס הגדול וראש המשפחה, יעקב שחם, רחל קרמרמן-מרידור וייתכן אף ראובן שלום. אחר תרומתם של החברים שחם ושלום, שניהם תחבולנים פוליטיים, סוכנים סמויים המופעלים מרחוק, יצא לי לעקוב מקרוב, מדובר בחברים שתפיסתם מהו שידור ציבורי דמוקרטי שואבת את השראתה מתפיסת התקשורת של יועצי השליט המנוח צ`אושסקו.

 כזכור לאחר חיסולו של ג`ו הטיח אהוד גמבינו בביבי בוננו כי קיים "קשר מושחת עם בראל". משום מה אני תמיד מתפקע מצחוק כאשר גמבינו עושה שימוש במושג שחיתות. אבל נחזור לסכסוכנו, השר טען ששר האוצר, שכחתי לציין ששני הברנשים הללו מכהנים כשרים בממשלת ישראל,  הציג נתונים כוזבים ביחס להתנהלות הכספית של רשות השידור וכי "הוא מעורב באינטריגות בענייני רשות השידור". אבל  ביבי בוננו לא נולד אתמול ולכן הוא מייבש את עסקיו של גמבינו, הוא פשוט מעכב את אישור גביית האגרה, בינתיים פטורים הצופות והצופים המאזינות והמאזינים מתשלום דמי חסות.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.