ארגונים חתרניים ומילים אסורות

יוסי דהאן

ארוע נוסף ברוח האופנה המקרטיסטית המנשבת במקומותינו. לפני מספר ימים הבחנתי במדור המכתבים של "הארץ" במכתבו של ראש יחידת חיסול אידאולוגית נוספת – פרופ` ג`ראלד שטיינברג העומד בראש פרוייקט מעקב אחר ארגוני זכויות אדם חתרניים ואנטי פטריוטים אחרים. וכך כותב פרופ` שטיינברג:

"משרדי הממשלה גילו רק באחרונה את האיום הטמון בארגונים המנצלים זכויות אדם כנשק פוליטי. פרויקט המחקר של NGO Monitor, של העמותה "המרכז הירושלמי לענייני ציבור", שאני עומד בראשו, חושף ומנתח את המציאות מאז ועידת דרבן בשנת 2001.
המחקרים מוכיחים, כי המימון לארגונים מגיע משוחרי שלום וזכויות האדם כמו הקרן החדשה לישראל, ממשלות אירופיות, ממשלת קנדה, וקרן פורד. אבל במקום שלום – המערכה הפוליטית שארגונים אלה מנהלים היא מרכיב חשוב באסטרטגיה המכוונת לבידוד ולדמוניזציה של מדינת ישראל".

פרופ` ג`ראלד שטיינברג הוא פרופ` באוניברסיטת בר-אילן, ובנוסף לכך הוא ראש התכנית לניהול ויישוב סכסוכים, האקדמיה הישראלית לעולם אינה מפסיקה להפתיע ולהצחיק.

בעוד הפרופ` שטיינברג נמצא בינתיים רק בשלב המעקב אחר ארגוני זכויות אדם, חברת מיקרוסופט וממשלת סין נמצאים בשלב מתקדם יותר, ויש להם גם תכנת מחשב שיכולה לשפר באופן משמעותי את פרוייקט המעקב של ראש התכניות לניהול ויישוב סכסוכים בבר אילן.

העיתון הבריטי "Guardian" מספר שמיקרוסופט, התאגיד של ביל גייטס, סיפק לממשלת סין תוכנה המאפשרת לצנזר מרשת האינטרנט מילים כמו "חירות", "דמוקרטיה" ומושגים פוליטיים רגישים אחרים. משתמשים בסין המנסים להשתמש במושגים אלו זוכים להודעה הבאה: "הנושא הזה כולל מילים אסורות, אנא הסר אותן". דובר חברת התוכנה אומר: "למרות המסננים הללו אנו מאפשרים לאנשים לחלוק סיפורים, צילומים ולקשור יחסים".

לאחרונה שיבח ביל גייטס את השליטים הסינים על הייחוד הקפיטליסטי של משטרם. מיקרוסופט אינה החברה היחידה שלמען קידום עסקיה מגבילה חירויות, גם המתחרה שלה Yahoo מצויה ביחסים מצוינים עם שלטונות סין ומבצעת את אותה מדיניות.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.