דברים בשם אומרם (נודל)

איציק ספורטא

בראיון שפורסם בעיתון תל אביב אמרה אידה נודל את הדברים שלמטה.

שאלה: מה דעתך על קליטת יהודי אתיופיה? יש שטוענים שגם להם מדביקים סטריאוטיפים שגויים.

תשובה: "יש הבדל גדול. לנו יש תרבות עבודה גדולה מאוד. אני לא אומרת שאין בינינו גנבים, אבל אנחנו יודעים לעבוד. אין דבר כזה לשתות קפה כל חמש דקות. האתיופים לא ככה. רוב האתיופים הם אנשי מדבר. אפילו לפי הפנים שלהם אתה יכול לראות. אריק שרון בנה להם את עיר הקרוואנים נחל בקע, והם היו עושים שם צרכים במדרגות וברחוב. אחר כך לקחו אותם לאופקים, בקומה אחת שיכנו רוסים ובאחרת אתיופים. שם היה אפשר לראות את ההבדלים: האתיופים היו עושים צרכים ומטילים מים, והרוסים שנאו אותם כי זה היה בלתי אפשרי. הרגשנו שעושים לנו דווקא. המדינה היתה צריכה לעבוד עם הילדים שלהם ולתת להם תנאים, ולא לתת להם לגור עם פרופסור מהאוניברסיטה שלא יכול לעמוד בזה".

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. חיים

    חברה תבינו שלא חשוב מה שיקרה הלבנים הם הגזע השולט