משמעותה של חוצפה (במלעיל)

יוסי דהאן

"מה אתה עושה כאשר מישהו מנסה לפרסם ספר שקובע כי אתה טועה לחלוטין? אם אתה אלן דרשוביץ`, פרופסור ידוע למשפטים מהארורד והספר הוא של נורמן פינקלשטיין Beyond Chutzpa: On the Misuse of Anti-Semitism and the Abuse of History אתה כותב למושל קליפורניה ומציע לו שיפנה להוצאת הספרים ויתערב – כיוון שהוצאת הספרים היא אוניברסיטת קליפורניה שייתכן והיא נתונה להשפעתו של המושל" כך מתחיל מאמרו של Jon Wiener במגזין The Nation.

המושל השרירי  שוורצנגר סירב להתערב בשם החופש האקדמי. דרשוביץ` אינו רגיל לקבל תשובות שליליות לכן משרד עורכי דין רב עוצמה שלח מכתבי איום לאנשים המשרתים כדירקטורים בהוצאה ובאוניברסיטת קליפורניה.

דרשוביץ` הוא עורך דין ידוע, חבר בצוות ההגנה המשפטי של או ג`יי סימפסון, מחבר רב המכר Chutzpa, דמות נערצת על ידי התקשורת הישראלית ומחבר ספר נוסף בשם The Case For Israel, שהוא מושא ביקורתו של ספרו של פינקלשטיין. אגב בעבר כבר כתבנו באתר על התכתשות קודמת של השניים באותו עניין.

פינקלשטיין הוא מחבר הספר "The Holocaust Industry: Reflections on the Exploitation of Jewish Suffering"  העוסק בין היתר, בסחיטת הבנקים השוויצרים. פינקלשטיין בספרו על דרשוביץ` טוען שהספר הוא פלגיאט ומלא שקרים. הגניבה הספרותית של דרשוביץ` היא בעיקר מספרה של גו`ן פיטרס  From Time Immemorial,  ספר שאף הוא זכה לביקורות קטלניות, המרכזית שבהן הייתה של יהושע פורת שאינו חשוד באהדה יתרה לפלסטינים.

כשהוא נשען על דו"חות של ארגון אמנסטי וארגוני זכויות אדם אחרים פינקלשטיין מפריך את הנתונים של דרשוביץ` שקובע שבאינתיפאדה השנייה ישראל שמרה על זכויות אדם. ספרו החדש של פינקלשטיין זוכה להמלצות חמות, בין היתר של הסוציולוג ברוך קימרלינג מהאוניברסיטה העברית וההיסטוריון אבי שליים מאוקספורד. זה רק הסיבוב השני בין השניים ובינתיים נראה שפינקלסטיין עומד להנחית נוק אאוט.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.