והמומחה אמר "ומה אם החזקים יברחו מהארץ?"

יוסי דהאן

נסעתי הערב במכונית, הדלקתי את הרדיו ונקלעתי לדיון ברשת ב` על מה שמכונה "התכנית הכלכלית". שני מומחים באולפן, דר` גיא בכור, וגיורא פורמן, לשעבר מפקד בכיר בחיל אוויר ונדמה לי שהוא היה גם מזכיר הקיבוץ הארצי. מנחת התכנית הייתה פאר-לי שחר והאורחת באולפן הייתה אתי פרץ, עד לאחרונה יושבת ראש איגוד העובדים הסוציאליים. אתי פרץ כדרכה דיברה באופן רהוט וברור, הציגה עובדות ואמרה שכל כמה חודשים נוחתת עלינו תכנית כלכלית ושאף אחד לא טורח לבחון האם התגשמו הבטחותיה של התכנית הכלכלית הקודמת. כאן התפרץ לדיון דר` בכור, הוא אמר לה שעם כל הכבוד לדאגה לחלשים צריך לדאוג לחזקים כי הם מושכים את המשק קדימה, ואם לא נדאג להם, יש לי תלמידים כאלה הוא הוסיף, הם יברחו עם ההון והכישורים שלהם לחוץ לארץ. ככה זה בגלובליזציה, הוא הסביר לה.

גיא בכור, עד כמה שאני זוכר היה עד לאחרונה מומחה גדול לאש"ף ולערפאת. אבל בכור הוא מומחה חסר מזל, באופן פתאומי נעלמו לו מושאי מומחיותו. אש"ף התאייד במרחבי הפוליטיקה הפלסטינית, וערפאת, סיבת כל ההתרחשויות במזרח התיכון,  אללה ירחמו, הלך גם הוא בדרך כל בשר, אז עכשיו החליט הדוקטור שהוא יהפוך, בעצם למה לא, למומחה לכלכלה גלובלית ומדיניות חברתית. הוא כבר התרגל להופיע כל כך הרבה ברדיו, שהוא לא יכול להשתחרר מן ההרגל. אתי פרץ אמרה לדר` בכור, שעם כל הכבוד גם לו, הדברים שלו על חזקים וחלשים הם בנאליים ומעידים עליו שהוא די תקוע. אבל אז נחלצה לעזרת המומחה המנחה פאר-לי שחר, שבזמן שלטונו של הראיס ג`ו בראל שימשה כמופע חימום לאורי דן בתכנית "הכל דיבורים" וכיום היא סתם ממשיכה לדברר את לשכת נתניהו, שחר אמרה לפרץ שהיא לא צריכה לשכוח שהחזקים תורמים הרבה מאד כסף לטובת החלשים, ואז כמעט נתקעתי בעמוד שבצד הכביש. החלטתי שאם אני רוצה לחזור הביתה בשלום ולמען בריאותי הנפשית מוטב שאחליף תחנה, עדיף כבר להאזין לעצות האסטרולוגית בתחנה האחרת.  

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.