יוצאים ביחד מגוש קטיף

יצחק (ג`קי) אדרי

יוצאים ביחד ביום ההתנתקות, עם אחינו מגוש קטיף, זה צו השעה החברתית למען שלמותה ואחדותה של מדינת ישראל. יוצאים ביחד מגוש קטיף, כאחים בתקומת העם היהודי ולא כאויבים. יוצאים ביחד מגוש קטיף כחברה ישראלית שהמחר שלנו במדינת ישראל חשוב להם. יוצאים ביחד מגוש קטיף עטופים בקשרי אחים יהודים, עטופים בכאב ודמעות, עטופים בצער "אל תעקור נטוע" ובפרט עטופים במשפט "ואהבתה לרעך כמוך" ביציאה מגוש קטיף.

היום, ערב ההתנתקות מגוש קטיף, אזרחי מדינת ישראל עומדים בפני אחת מהמשימות הקשות ביותר שהחברה הישראלית יהודית אמורה להתמודד אתה. המשימה קשה לכולם בתוך הזהות היהודית שכל אחד הביא מבית אמו ואביו, היא קשה לחברה הישראלית שידעה לעמוד במשימות מורכבות ביותר ויכלה להם, היא קשה לחברה הישראלית שידעה ימים קשים של פילוג ופלגנות חברתית-כלכלית-פוליטית ויכלה להם, היא קשה לחברה הישראלית שידעה לעמוד בפני אויבים מבחוץ שצרו על קיומה של המדינה ויכולנו להם. והיום משימת התנתקות מגוש קטיף היא מהמשימות הקשות והרות הגורל ביותר לחברה הישראלית, מפני שתושבי גוש קטיף אינם אויבים, הם אחים לנו שיצאו לשליחות בשם כל ממשלות ישראל לבנות בית, לטעת עץ, להיאחז באדמה, לשתול זרעים, ללדת ילדים ולבנות חזון בגוש קטיף, היום הממשלה קוראת להם לחזור לירושלים מהשליחות ארוכת השנים בגוש קטיף.

בחסות הליך דמוקרטי שבסיסו מושחת, מסואב ורווי בתקציבי ענק, התקבלה ההחלטה הדמוקרטית לפינוי גוש קטיף, החלטה בחסות הדמוקרטיה אבל עם סירחון שיוביל את החברה הישראלית עוד הרבה שנים אחרי ההתנתקות. למעט המעטפת הדמוקרטית בכנסת שום דבר לא היה כשר ציבורית בתהליך קבלת ההחלטות בהצבעה בכנסת ישראל, לוליינות פוליטית, כסאולוגיה, ניוון אידיאולוגי ובפרט בצע מפלגתי גדול הניע ואפשר את קבלת ההחלטה הדמוקרטית על פינוי גוש קטיף, אבל זו הדמוקרטיה ואלו נבחרי הציבור שהחברה הישראלית בחרה והצביעה עבורם בקלפי ותהיה אשר תהיה דרכם, את ההחלטה הדמוקרטית הם העבירו בכנסת.

מנגד קמים הקוראים לסרבנות בהתנתקות, קריאה רבנית שיש בה את הסכנה למלחמת אחים, קריאה המערערת את חוסנה של המדינה, קריאה הקוראת תגר על עצם קיומנו כעם יהודי במדינת ישראל, קריאה לסרבנות בהתנתקות שמדליקה את הפתיל הרועם בהרמת נשק איש על אחיו. הקריאה מגיעה גם מתוך מצוקה של מתיישבי גוש קטיף הקוראים לסרבנות מתוך יסודות בתיהם, מכאב העקירה של הנטוע, מהדמעות על קברי המתים הקבורים בגוש קטיף, סרבנות המגיעה מהשבר של החזון שסלל את שבילי ההתיישבות היהודית בגוש קטיף.

בתווך עומדת החברה הישראלית, חילוניים, מסורתיים, דתיים, חרדים על כל גווני הקשת החברתית-כלכלית-פוליטית מול תהליך ההתנתקות מגוש קטיף ונחשפים למחאה של המתיישבים, מחאה ההולכת ומתגברת ככל שזמן הפינוי קרב ובא, מחאה דמוקרטית של אנשים הנלחמים על שברי חזונם. הכול לגיטימי במחאת תושבי גוש קטיף, סגירת צירים, הבערת צמיגים, שיבוש החיים במרחב הישראלי, צעדות מחאה, מעצרים המוניים, זכות השתיקה במעצר, כתיבת מאמרים והפלת אתרי אינטרנט, צביעת כבישים ועצירת רמזורים, יום צום ההתנתקות ויום תפילה המונית לאורך צירי התנועה, הכול לגיטימי במחאה פרט לדבר אחד שהוא בנפשנו " אל תרים נשק על אחיך, אל תדרוך נשק מול אחיך, אל תלחץ על ההדק וגם לא רק לשמיים" אותה פיקה קטנה של התרמיל, אותו רעש של כדור העושה את דרכו לאחיך או לשמיים תבעיר את מלחמת האחים שתביא חורבן על מדינת ישראל.

תושבי גוש קטיף, המשיכו את מחאתכם הלגיטימית  עד ליום הפינוי. ביום הפינוי תפסיקו כי זה כבר לא יהיה לגיטימי. אני מגיע לצעוד אתכם ביחד מחוץ לגוש קטיף, מתוך אהבת אחים יהודים, מתוך אחדות מחבקת ותומכת, מתוך צער וכאב של "אל תעקור נטוע", מתוך כאבכם על שבר החזון שהלכתם בשביליו, מתוך דאגה ליום המחר שלנו במדינת ישראל. אני מגיע לצעוד אתכם ביחד מגוש קטיף לארץ ישראל. לא נפקיר אתכם בכאבכם הרב וגם לא נפקיר את עתידה של מדינת ישראל ביום שאחרי ההתנתקות מגוש קטיף.

יוצאים ביחד מגוש קטיף בכדי שלא נקרא קדיש ביום שאחרי על אהובינו ועל המולדת, הסכנה שביום שאחרי היא הסכנה הגדולה שרובצת לפתחה של מדינת ישראל והעם היהודי. בידנו ומחובתנו לצעוד ביחד מגוש קטיף למען המחר של כולנו במדינת ישראל.

בין הכאוס שבמלחמת אחים בתהליך ההתנתקות לבין כאב העקירה מגוש קטיף, אני בחרתי בכאב העקירה.

אני קורא לכולנו לצעוד ביחד מגוש קטיף למען המחר והעתיד של מדינת ישראל, מדינת העם היהודי.

אדרי יצחק ג`קי- דימונה

0545921733

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.