עזרו למסכנים, נאמנויות

איציק ספורטא

שר האוצר החומל על כל מה שזז החליט שלא חמל די בעת האחרונה והחליט להקל במעט על המסכנים ביותר בחברה הישראלית, אלו הידועים כאלפיון או לכל היותר המאיון העליון, אם זה עליון, איני יודע מהו תחתון. השר בכבודו ובעצמו הופיע בפני וועדת השרים לחקיקה וניסה לדחות את הכללת פרק המיסוי על נאמנויות ברפורמה במס הכנסה. הרפורמה כידוע מעשירה את מי שמשתכר שכר נמוך ומעיקה מאוד על בעלי השכר הגבוה. היום ראיתי חבר באלפיון/מאיון הנ"ל, או מה שזה לא יהיה, מנקה שמשות של מכוניות בצומת בילינסון.

כך נכתב: "בעלי ההון מפעילים לחצים כבדים על שר האוצר ועל שרים נוספים, להוציא את סעיף מיסוי הנאמנויות מרפורמת המסים החדשה – כך אמר ל"הארץ" מנהל רשות המסים, איתן רוב. נאמנויות הן הפרצה העיקרית בגביית מס ההכנסה מבעלי ההכנסות הגבוהות, שבעזרתה מתחמקים המאיונים העליונים מתשלום מס. כעת נראה כי הלחצים נשאו פרי: שר האוצר, בנימין נתניהו, ביקש בוועדת השרים לחקיקה לפצל את סעיף הנאמנויות מחוק הרפורמה במס, הצעה שלא התקבלה".

נטען שאומנם בשלב זה הבקשה של שר האוצר לא נתקבלה אבל יש סיכוי שזה יקרה בוועדת הכספים: "גורמים בוועדת השרים לחקיקה ציינו אתמול כי לאחר שחוק הרפורמה במס יאושר במליאת הכנסת, כנראה ביום רביעי השבוע, בקריאה ראשונה, הוא יעבור לוועדת הכספים של הכנסת, לצורך הכנתו לקריאה השנייה והשלישית. לדבריהם, בוועדת הכספים יבוצעו שינויים בחוק הנאמנויות, ברוח הדרישות של בעלי האינטרסים במאיונים העליונים". אוי חסרי ישע שלי אולי אתרום לכם איזה שקל כדי שלא תסבלו.

המהלך של בעלי הון הישראלים מוכר וידוע, הם תמיד מפעילים את עצמתם אך ורק למען חשבון הבנק שלהם, אין להם אלהים אחרים. כשועדת בן בסט לרפורמה במס הציעה בשעתו להטיל מס מתנות ומס ירושה ההצעה לא נתקבלה, כי רחמנים בני רחמנים אנחנו, ואין רחמים כמו רחמים על מי שיש לו.

כל הטבות המס הקיימות בעולם לא יספיקו כדי להפיס את דעתם של בעלי ההון, אלו שתאוותם אינה יודעת שובעה. כמו כן אין לי ספק שההטבות הללו לא ישפרו את מצבם של אלו שחמלתו של שר האוצר אינה מגעת אליהם, על כן צריך לבטל לגמרי חלקים ניכרים ברפורמה במס ולהתחיל להשקיע משאבים אלו בחברה הישראלית למשל בחינוך ובריאות. 

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.