צדק חלוקתי בעול יישוב ארץ ישראל

אורה לב-רון

במו עיני ראיתי בטלוויזיה את אנשי הקרן הקיימת עוקרים עצי שקמה בני מאות שנים מאי-שם ברחבי הארץ, כדי לטעת אותם בניצן של המתנחלים. ככה ייעשה לאנשים ששומרים על ארץ ישראל: יעבירו אותם ממקום למקום תוך שמירה על תנאי האלפיון העליון, וילות, בריכות, דונמים קרקע ועצים עתיקים. ואם צריך להזיז את התושבים ממקומם, אז תוך שיפור ערך הנכס, כי הרי מחיר אותו בית בדיוק בעזה, אינו דומה למחירו במדינת ישראל.

ומה עם יושבי כיכר הלחם? כשפינו אותם, האם הקימו להם ישוב? ומה עם ויקי כנפו? וכל מחוסרי הדיור ונהני חוק הדיור הציבורי.? אז אם כבר בונים אחוזות בניצן, למה לא תקום ועדה שתחלק אותם לפי קביעת בג"צ בעניין הקרקעות? יש כאן שטח, יש בתים, יש עצים עתיקים ומנגד יש קבוצות אוכלוסיה שלמות שמעולם לא הזדמן להן לשמור על ארץ ישראל בתנאים מפליגים כאלו.

לכן אני מציעה להעביר את מפוני עזה לדירה בשטח ישראל, ולקבל דיור כמו כל עולה חדש, ואילו מי שכבר שירת פז"מ בעוני, יועבר למשימה הלאומית של התיישבות בניצן.

ובמקביל אני קוראת לכל אוהבי ארץ ישראל ויתרונותיה: בואו להתנחל! ישוב יפהפה ממתין לכם!

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.