דברים בשם אומריהם

איציק ספורטא

"נושא תאונות הדרכים מעסיק את דעת הקהל בארץ מעבר לכל פרופורציה. בלהט הדיון נשכחת עובדה יסודית אחת: ישראל השיגה שיפור דרמטי בבטיחות הנסיעה בכבישים. לפי מדדים שונים, ישראל כיום היא אחת המדינות הכי בטוחות לנהיגה בעולם" (פלוצקר, זהירות מחסום לפניך, ידיעות 10/7/2005). דברים כדרבנות כמעט עשיתי מסיבה כדי לחגוג את ההישג העצום שבו נהרגים יותר מעשרה אנשים בחודש בתאונות דרכים.

"אף ניתוח קוסמטי של לא יכול להסתיר את העובדה שישראל, מה לעשות, היא לא אמריקה. אפילו לא בריטניה. ואין בה מקום להרבה יותר משלוש חברות סלולר, שלושה ארבעה עיתונים, שני משדרי טלוויזיה ושלושה ארבעה בנקים" (שלומי שפר, הניתוח הקוסמטי של יוסי בכר, ידיעות 12/7/2005). סוף סוף מגיעים להכרה שאנו במשק קטן והדיבורים הבלתי נלאים על תחרות בין חברות רבות הם סתם מילים.

"כי כהן וסבן הם מיליארדרים. הם אנשי עסקים מחו"ל. הם יעד לחיזור. מבוטחי קרנות הפנסיה הם, אצל נתניהו, יעד ליריקה" (גדעון עשת, שובם של תרגילי הכניעה, ידיעות 12/7/2005).  משפט זה מופיע בסיומו של מאמר שעוסק בהנחה שניתנה למיליארדרים שעשו טובה וקנו את בזק, הנחה שבין 100-250 מיליון שקל.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.