מי בוכה בלילה?

איציק ספורטא

"אני חזק אבל גם אני בוכה בלילה. גם גברים בוכים בלילה." את הדברים הללו אמר דדי בורוביץ` בראיון שערכה עימו קרן מרציאנו בערוץ 2 (קטעים מהראיון בלי הבכי). מה אני אגיד לכם, התרגשות אחזה בי לנוכח הרגישות המדהימה שמגלה בעל החברות הזה. השאלה על מה הבכי. לא ידעתי שבכי הוא הדרך הטובה ביותר לחלץ חברות ממשבר, בעיקר משבר שהבוכה אחראי לו.

ההופעה בראיון ביטאה הכל חוץ מרגישות, זו הייתה תוקפנית כלפי כל מה שזז. עצה למרואיינים כאשר אתם מנסים לעורר סימפטיה אל תעשו זאת כמי שכפאם השד. בכלל לאחרונה נראה לי שמתראיינים מתאמנים יותר מידי לפני הראיון עם מומחים, כביכול. לכן כל ראיון הוא בעצם במה להעברת מסרים מוכתבים מראש. למשל, בכל ראיון עם דובר כזה או אחר של מתנגדי ההתנתקות תשמעו את אותן מילים, לאחרונה בעיקר המתקפה על שרון. גם אם תשאלו אותם מה השעה יענו שהדיקטטורה של שרון ומשפחתו הפקיע את השעון מהדיון הדמוקרטי וזה לא יתכן והם יאבקו בכך.

כאן הטענה היא נגד המראיינים, רובם של אלה נותנים למרואיינים לדקלם את דבריהם בלי קשר לשאלות שנשאלו. אם אין לראיון ערך מוסף של החלפת דעות וניסיון להגיע לדיון שמחדד את הנקודה הנידונה, הרבה יותר כדאי לשמוע מוסיקה, וזה מה שאני עושה לאחרונה. המראיינים מנסים להשיג את הראיון האולטימטיבי עם מישהו. לא משנה שאותו מישהו התראיין כבר בכל כלי תקשורת אפשרי. וכך אנו נידונים לחזרה מתמדת על אותם טיעונים. נכון שלעיתים משנים מסרים אבל בין השינויים הדברים חוזרים על עצמם.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.