כדורגל, ולא רק, חיפה וקווים

איציק ספורטא

בדקה ה-89 של משחק הכדורגל בין מכבי חיפה למלמו השבדית הבקיעו השבדים שער שהשאיר את מכבי חיפה שנה נוספת בלי הישג בכדורגל האירופי. היום דנו בעיתונים בחוסר היכולת של חיפה לנצח קבוצות שבדיות ונורבגיות לא מבריקות. ניתוחים על מצב האומה ומצב השחקן הישראלי ומה לא כדי לתרץ את התיקו שהוא בעצם הפסד. אותה דקה הייתה דקה של קורת רוח עבורי, למה?

מהסיבה הפשוטה כיון שראיתי בניצחון זה ניצחון של הסוציאל דמוקרטיה השבדית על הקפיטליזם הישראלי היהיר (פשטני). מה הקשר? האם מישהו מכם ראה את הבעלים של הקבוצה השבדית יושב ביציע בעיוות פנים מתמיד של חוסר מרוצות? לא. איני יודע למה, וכיון שאיני קורא שבדית אני לא יודע מיהם בעלי הקבוצה, אם מישהו מהקוראים יודע מה מבנה הבעלות של קבוצות בליגה השבדית אשמח לדעת.

אותו בעלים חמוץ פנים של מכבי חיפה נחשב בעיני כתבי הספורט לדורותיהם למציל הכדורגל הישראלי והוא עושה בו כבתוך שלו. הקבוצה שלו ורק שלו, בשבילי קבוצת כדורגל היא של רבים ביניהם האוהדים, כמדומני שברצלונה, שקצת יותר גדולה מחיפה, נמצאת בבעלות האוהדים, כך גם גרין ביי קבוצת הפוטבול האמריקאית מוויסקונסין.

אותו בעלים הוא גם שותף בחברת "קווים" שלקחה חלק בהפרטה של קווי התחבורה הציבורית, ובעת השביתה במטרודן ניסתה יחד עם שר התחבורה וחברת מטרודן לשבור את השביתה בכך ששלחה מספר אוטובוסים בכדי שיחליפו את שירות האוטובוסים של החברה השובתת. כך שלא רק שהשחריזם פוגע בכדורגל הוא גם פוגע בזכויות עובדים בסיסיות. אם כך אין לי שום סיבה שבעולם לרצות בניצחונה של חיפה, או כל קבוצה ישראלית אחרת שהבעלים שלה דוגל בקפיטליזם הישראלי השמח בחלקו הן בכדורגל והן בעסקיו שמחוצה להם.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.