הרהורים ראשונים על התפטרות נתניהו

איציק ספורטא

סוף סוף יש שר אוצר שהתפטר בזמן הנכון בגלל הסיבות הנכונות. כידוע מחר מתפרסם דו"ח העוני החצי שנתי הדו"ח יגלה שמספר העניים בארץ גדל, ולא רק זאת אלא גם שהעוני העמיק. שר האוצר לא יכול היה לעמוד בעומס הנפשי שנבע ממצאים אלה, לא רק זאת הוא חש אשמה שאין שנייה לה כיון שמדיניותו הכלכלית היא שגרמה לכך. איזה בן אנוש יכול להמשיך בתפקידו כאשר אלה תוצאות מעשיו, לכן עשה את המעשה האצילי ועזב את תפקידו לטובים ממנו. לרוע המזל ראש הממשלה לא הבין זאת והצהיר שהמדיניות הכלכלית הנוכחית תמשך.

משום מה שוק ההון הגיב גם הוא בפאניקה ששמורה בעיקר לשווקים של הון וירד ב-5% זאת זמן קצר. מעניין היה לבדוק מי הם אלו שמכרו בשעה ארבע אחרי הצהריים מניות. האם אלה המשקיעים הקרויים קטנים או שמה מומחים מסוגים שונים שחוששים שמי שיבוא במקום נתניהו יעשה כל מיני מעשים שיפגעו בהם, למשל לעצור את הרפורמה במס, או בשמה האחר תוכנית הסובסידיות למי שיש לו, במקום לתמוך במי שזקוק לתמיכה.

עכשיו נקבע שאולמרט יהיה שר אוצר, בתפקידו כשר התמ"ת ביקר לא פעם את מדיניות שר האוצר בואו נראה עד כמה הביקורת שלו נבעה מתפקידו או מתפיסת עולם מגובשת. לצערי סביר להניח שהטייס האוטומטי המפעיל את מדיניות האוצר, ולא מהיום, ימשיך בפעילותו ולא נראה שינויים מהותיים בתקציב המדינה, ובמדיניות הכלכלית.

בתגובות להתפטרות נתניהו נאלצתי לארח בביתי שוב את בנצי ליברמן שמבקר אותי מידי יום ומשמיע את דברי החוכמה שלו שמשום מה נדמים למה שאמר ביום הקודם. הפעם הגדיל לעשות והגדיר את נתניהו כשר האוצר הטוב היותר שהיה לנו בעשרים השנים האחרונות. תמיד מעניין לשמוע את המסובסדים תמיד שנהנים ממשאבי הציבור התומכים במדיניות כלכלית שפוגעת ברבים מן האזרחים. זו תופעה ישראלית של פטריוטים במיוחד כמו ליברמן.

נתניהו כאיש מעניין אותי כשלג דאשתקד מה שמעניין אותי היא המדיניות שנוקטת המדינה, אם לא יהיה בה שינוי לא עשינו כלום, אולי זה יחסוך לנו קצת מסיבות עיתונאים בשידור ישיר אבל לא ישנה את מצבם של מי שנפגע מהמדיניות.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.