נפלה עטרת ראשנו

יוסי דהאן

זעקות שבר, קריאות זעם, קינות ונהי עולות ממרומי האלפיון העליון, ממסדרונות שוק ההון, ומשבט הכתבים והפרשנים הכלכליים על הליכתו של המושיע והמיטיב. הטורים הכלכליים הבוקר הם מערבולת רגשית של  עיבוד האבל על לכתו של האב הגדול. הנה מספר הגיגי נהי של אנשים שחרב עליהם עולמם:

"נגה קינן, יו"ר פורום ה-CFO – המאגד את 500 סמנכ"לי הכספים של החברות המובילות במשק – אמרה היום בתגובה להתפטרות שר האוצר, בנימין נתניהו, כי הוא היה אחד משרי האוצר הטובים שהיו למדינת ישראל. לדבריה, "משקיעים זרים העריכו אותו כשר האוצר הטוב ביותר המכהן כעת במדינה כלשהי בעולם, ואין לנו אלא להצטער על כך ששוב האג`נדה הכלכלית של המדינה, החשובה כל כך לביטחונה וחוסנה, נדחקה לשוליים מפני האג`נדה המדינית-בטחונית".  צודקת הגברת קינן מי לידיה יתקע שזרם הנכסים והמזומנים הציבורי שהעביר "שר האוצר הטוב ביותר המכהן כעת במדינה כלשהי בעולם" לקופת חברי הפורום יימשך. איך נותרנו יתומים אנחנו מנהלי הכספים.

מירב ארלוזורוב אוהדת -"נתניהו עטור זרי דפנה", מרגישה נבגדת כי "ביב נוטש בעיתוי נבזי", השופר והיחצ"ן שטרסלר בהתקף זעם על הגורו שהפקיר אותו, מכריז בחימה "נתניהו לא ראוי להיות מנהיג". על בן כספית, חסיד שוטה, שרתה רוח הפיוט "כל מה שאמר אתמול במסיבת העתונאים יצא אכן מקרביו, מבטנו ההפוכה, מליבו ההומה. ביבי, הבוקר, הוא אדם רגוע יותר. כמו בפרסומת של `רדבול`, ההתפטרות הזו הצמיחה לו כנפיים".

זעקות השבר הללו לא נשמעו מפי 1.534 מיליון בני אדם מתחת לקו העוני. לא מ 394 אלף משפחות עניות שהם 20.3% מהאוכלוסייה. ולא מ  700 אלף הילדים החיים במשפחות אלה.

הבעייה היא ש"המושיע" לא הולך לשום מקום הוא נותר איתנו הוא רק ישנה את זהותו מ"הרפורמטור הגדול" הוא יהפוך ל"מר טרור" – השקרים, ההסתה, ופוליטיקת כיכרות, אלה יופנו אל חסידיו הכתומים וקרבנותיו העניים. בינתיים אפשר ליהנות לזמן קצר מכל שאיפה של אוויר שניתן לנשום לאחר שחרור מלפיתתו המחניקה של האיש הזה.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.