פרידה מהאמת ומהכתבים הכלכליים

איציק ספורטא

בואו נראה מי רוצה להיות ראש ממשלה בישראל. שוב אני חוזר לדון בדבריו של נתניהו. כבר ברור לי שהבנתו את המציאות לוקה בחסר. העולם שלו צר ושני מונחים מככבים בו, תחרות וטרור. תחרות תפתור לנו את כל הבעיות ובטרור צריך להילחם כי זו מלחמה בין תרבויות. אבל זה כבר לא מעניין.

בכל זאת מאיש ציבור אני מצפה שלא יטעה את הציבור אותו הוא מייצג, ושלא ילקה בדמגוגיה זולה שיש בה העצמה של דעות קדומות אם לא יותר מכך. הנה דברים שאמר בשיחת פרידה הכתבים הכלכליים.

"כשאני מסתכל על מה שאמרו וכתבו עליי כל העיתונאים והפרופסורים מטעם ההסתדרות (אם מישהו נגדו הוא בטוח שליח של ההסתדרות) במשך השנתיים האחרונות, אני נדהם בכל פעם מחדש: אף אחת מנבואות הזעם שנאמרו על המהפכה שעשיתי לא התגשמה".

"על מה לא דיברו: לא תהיה תמיכה, תהיה אבטלה, העוני יגדל (העוני בכלל לא גדל רק צמח הרבה יותר מהצמיחה), שום דבר מזה לא קרה (שום דבר לא קרה רק חלק). כמו שבתור ראש הממשלה הבאתי את המדינה מחוסר ביטחון מוחלט לכך שבמשך שנתיים לא היה טרור, כך יצרתי שינוי בשנתיים וחצי האחרונות בכלכלה",

"בהתייחסו לדו"ח העוני הקשה, שפורסם אתמול, אמר נתניהו כי אם הממשלה תמשיך במדיניות הנכונה שלו, העוני ירד בדו"ח העוני של השנה הבאה (כמו שירד ב-2004) . לדבריו, עוני ובתי תמחוי היו גם לפני שנכנס לאוצר (אתה לא יודע לספור, היה אבל פחות). 63% מהעניים הם חרדים וערבים, שלטענתו אינם רוצים לעבוד (שמאלנים הם לא יהודים וחרדים וערבים הם בטלנים). 8% מהעניים הם קשישים, שאינם יכולים לעבוד. הקצבאות שלהם הוגדלו לאחרונה, וכיום, לטענת נתניהו, כמעט שאין קשישים עניים (רק ב-2004 היו 95000 משפחות כאלה רבע מהאוכלוסיה הזו)".

מה עשו שם הכתבים הכלכליים מלבד לבכות על מר גורלם? אפשרות אחת, הם לא קראו את דו"ח העוני, אפשרות שנייה, שאמת ושקר הם לא משהו שחשוב להם, וכמו צעירים המעריצים זמרים, הערצתם מעבירה אותם על דעתם.

דרך אגב אותו חבר כנסת שהאמת היא נר לרגליו ואהבת האדם, בעיקר חרדים וערבים, נטועה בנפשו, רוצה איזה שני מיליון שקל מן המדינה כדי שתמומן לא לשכה, עם מנהלת לשכה, יועץ, יועץ תקשורת, מזכירות, מאבטח ונהג. כי איזה אדם מן היישוב יכול להסתדר בלי אלה?.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.