הבכי האמיתי

דודי מחלב

תחושות משונות מלוות אותי עם מה שקרוי ההתנתקות. לא נוח לי להחשיב עצמי ערל לב האטום לסבל הזולת. אך מה לעשות ובעיני מפעל ההתנחלויות ההיסטורי מיוסד על אדני עוול. תפיסה זו מלווה אותי יותר משנות דור, בעצם כל חי הבוגרים. האם עתה אתכחש לאמונותי, האם עתה אזיל דמעה מזויפת???

לא אינני מזיל דמעה. בעיני יציאה של כל קולוניאליסט/ית משטח כבוש לא להם היא אקט של חרות לפלסטינים ולישראלים כאחד.

מה  לחזור על הסיסמא השדופה ועם זאת הבוהקת באור האמת החיונית שבה: "עם המדכא עם אחר איננו יכול להיות חופשי""?  או לחזור על הסיסמא שהנפתי בהיותי סטודנט צעיר אי אז בשנת שמונים ,עת הצטרפתי מטעם קמפ"וס ירושלים למה שנשאר מהפנתרים השחורים להפגנה בהתנחלות אלעזר שם הנפנו את הסיסמא "התנחלויות של חשבון שכונות". סיסמא שנתמרכזה לה עם הזמן ועברה להיות מזוהה עם שלום עכשיו.

אינני שמח לראות ילדים בוכים עם התפנות משפחתם מן ההתנחלויות ,הם לא אשמים ,הם נולדו שם ולא בחרו בכך. והלב באמת נכמר,ועם זאת יציאתם היא יציאה לחרות.

ואני בשעה זו ,עת קולות הבכי והנהי עולים מן הימין ההתנחלותי-אמוני ומן המרכז המצועצע, בחרתי להתרכז בזכרם של החילים הישראלים שמתו לשווא על מזבח מפעל העוול של ההתנחלויות. וכן אני בוכה גם על הקורבנות הפלסטיניים ששילמו בחייהם.

ורק כדי להזכיר  מהו הענין האמיתי ועל מה הבכי האמיתי אני מצרף מארכיון העוקץ את הרשימה הבאה  "בשם אומרם – עקידת הבנים".

"אחי נהרג סתם, והוא לא האחרון. בשביל הרמטכ"ל , ראש הממשלה, אפילו הנשיא, הוא בסך הכל עוד שם". שריתה וייסמן , על מותו של אחיה סרן ליאונרדו וייסמן, מפקד פלוגה בגבעתי שנהרג לפני שבוע וחצי בציר כיסופים שברצועת עזה. "אמרתי גם לרמטכ"ל: תשמע אם המתנחלים רוצים לשבת שם שיגנו על עצמם , שיעשו כיתות כוננות משלהם ויגנו על עצמם". מתוך סופשבוע של מעריב 2.1.04.

נדמה שאין צורך בפרשנות , אט אט מחלחלת ההכרה שעוקדים את הבנים לשווא , על מזבח הכיבוש.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.