מנפלאות המעסיק הנאור

איציק ספורטא

אני לא יודע אם לצחוק או סתם לגחך לנוכח הידיעה שזכיין של שהסופר פארם, המעסיק הנאור ביותר במזרח התיכון אם לא מעבר לו, תובע את ההסתדרות. וכל זאת למה? "הנתבעים שמו לעצמם מטרה לפגוע בסופר-פארם ולהזיק לה, והם פועלים באופן בוטה ומתלהם מתוך כוונה לעשות על גבה הון פוליטי". מי? מה? למה? מלבד כתבה בעיתון, האם באמת הם מצפים שמישהו התייחס ברצינות לתביעה כזאת? זה מה שקורה למעסיק השולט שלטון ללא מצרים בעובדיו ומתפתה להאמין שהוא כל יכול.

בכלל נראה שהמעסיק הזה שייך לעולם ארכאי של המאה ה-19 שבה לעובדים אין זכות דיבור אלא באמצעות המעסיק הטוב והמטיב, ומי שמנסה לארגן אותם או לדאוג להעסקתם בכבוד רק פוגע בעובדים הללו הנתונים לדאגתו הבלעדית של המעסיק. לא משנה שאותו מעסיק בעקבות לחץ הצהיר שהוא דואג לשטיחונים אורטופדיים לעובדים (בדיחה), וגם שינה את שיטת התגמול שלו (לא מאמין שבאמת זה שינה משהו לעובדים). המגלומניה המעסיקית רואה כל פגיעה ברווחים פגיעה בעובדים, כי המעסיק הוא העולם והעובד כלי שעומד לשירותו ותלוי בו. כך נכתב:  "הסתדרות חצתה קווים אדומים, כאשר מהלכיה האחרונים מכוונים ישירות לפגיעה במקור פרנסתם של אלפי משפחות בישראל, וזאת רק לשם הגימיק היחצ"ני והשגת פרסומת חינם תחת מעטה ממלכתי. חורה למארגני ההפגנות העובדה כי 4,500 עובדי סופר פארם אינם מאוגדים בהסתדרות, ולמרות זאת מצליחים לקיים מערכת של יחסי עבודה מצוינים לאורך זמן. במקום להתרכז בפתרון סכסוכי עבודה, עסוקים הנתבעים בנסיונות ליצירת סכסוכים".

כיון שיש הרבה עורכי דין בישראל אני רואה כאן כיוון חדש שיספק תעסוקה לחלקם, תביעות משפטיות חסרות שחר כנגד נציגי עובדים.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.