על חטא שלא יכופר

יוסף אלגזי

שנים מבצעים המתנחלים פשעים שלא יכופרו. תמונת האב בגוש קטיף שהחזיק את בנו הפעוט מעל אדן החלון בתנועה של איום כי הוא עומד להשליכו לארץ ובכך סיכן את חייו – הוא פשע, הוא חטא והוא עוון שלא יכופרו.

גם לאותם הורים שאילצו את ילדיהם הקטנים להשתתף במיצעד מבויים לעיני המצלמות כשהם בוכים וצווחים, כשידיהם מורמות בסימן של כניעה, כשעל דש בגדיהם טלאי צהוב, ממש כמו זה שהיה לילדים היהודים בגיטאות תחת שלטון הכיבוש הנאצי – לא יסולח, לא יכופר ולא יישכח.

אנשים אלה אינם ראויים להיות הורים.

לא יסולח לאותם רבנים, חברי הכנסת ושאר מוריהם הרוחניים שעודדו למעשים נוראיים אלה, שידעו עליהם מראש, או שראו והחרישו.

אנשי   מערכות השלטון ואכיפת החוק שרואים,  שלא מונעים  זאת וגם אינם מעמידים אנשים אלה למשפט – לא ינוקו. אם ירצו, גם מחר הם יוכלו להעמיד הורים אלה והמסיתים אותם לדין. לרשותם עומדים בספרי החוקים אין ספור חוקים ותקנות המחייבות אותם לנקוט בצעדים להצלת גופם ונפשם של  ילדים אלה.

יתביישו להם כל אותם מורים, מחנכים, ראשי עמותות להגנת הילד ולזכויות אדם, וגם עתונאים המחרישים לנוכח הנבלה הזו.  

  

 זה שנים משתמשים המתנחלים ותומכיהם בילדים כמגינים חיים ומסכנים אותם, בגופם ובנפשם,  בהפגנות שלהם, בחסימות הכבישים שלהם, בכל אותן פעולות ראווה אלימות, בפוגרומים נגד פלסטינים, ומעל לכל על-ידי עצם נוכחותם בהתנחלויות בשטחים הכבושים.

   מישהו חייב לעצור בעדם. הילדים האלה, אלה שהם צעירים מדי ואינם מבינים מה מתרחש סביבם ואלה שבוגרים יותר אך נשטף מוחם – הם אנוסים. כן, הם אנוסים בידי הורים ומשיחי שקר.

   אפשר לעצור את ההידרדרות לעבר התהום. חייבים להציל את הילדים האלה. 

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.