מחקר על בתי אבות סיעודיים

איציק ספורטא

אלו בתי אבות סיעודיים יעילים ואיכותיים יותר, מלכ"רים או מוסדות פרטיים? שאלה מהסוג הזה יכולה לעורר פולמוס אידיאולוגי רב היקף. אבל לעיתים התשובה היא פשוטה ונגזרת מבדיקה של המוסדות הקיימים. כך עשו פרופסור לוסקי וד"ר גבעון שחקרו בנושא.

באופן לא מפתיע  נמצא שמלכ"רים מספקים שרות באיכות גבוהה יותר ממוסדות פרטיים ויעילותם אינה נפגעת מכך. ממוצע האיכות הוא 78.3 במלכ"רים לעומת 73.8 במוסדות פרטיים (למי שמתעניין/ת כיצד נקבע המדד כדאי לעיין במסמך עצמו). כאשר פיקחו על משתנים שונים הפער היה של 6 נקודות. ממצא מעניין נוסף שמוסדות שנוהלו על ידי נשים, ברובם מלכ"רים, היו בעלי איכות גבוהה יותר, 9 נקודות בממוצע.   

בא/ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך 16 שנות קיומו של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים התורמים מכשרונם לאתר והקהילה שנוצרה סביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, ועל מנת להמשיך ולפתח את האתר בערבית, שעם קוראיו נמנים רבים ממדינות ערב, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם.

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.