ידיעה משמחת ומרנינה

יוסף אלגזי

הידיעה אתמול שמסרה כי אלוף פיקוד דרום לשעבר, דורון אלמוג, פחד לרדת ממטוס "אל-על" בנמל התעופה בלונדון, נשאר במטוס וחזר לעומת שבא לישראל – היתה משמחת ומרנינה.

את ההוראה לא לרדת מהמטוס קיבל האלוף אלמוג משגרירות ישראל בלונדון. קודם לכן, שופט בריטי הוציא נגד האלוף אלמוג  צו מעצר לצורך חקירתו בחשד שהיה מעורב בעת שירותו הצבאי במסגרת פעולות דיכוי  האינתיפאדה בביצוע פעולות המוגדרות פשעי מלחמה על-פי אמנת ז`נווה.

אלמוג חשש מהמעצר, מהחקירה ומתוצאותיה. חששם של  שולחיו, צה"ל וממשלת ישראל, גדול לאין שיעור. נזכיר, לפני שלוש שנים הצליח שר הבטחון, שאול מופז, לחמוק מסכנת מעצר דומה בלונדון. לפניו, גם ראש הממשלה, אריאל שרון, ביטל נסיעה מתוכננת לבלגיה מחשש שייעצר שם וייחקר בעניין מעורבותו בטבח בסברה ושתילה.

          לא מן הנמנע שגם בעתיד מפקדים בכירים בצה"ל ושולחיהם בממשלת ישראל יצליחו לחמוק ממצב דומה לזה שנקלע האלוף אלמוג בנמל התעופה בלונדון אתמול. אך לא לעולם חוסן. הכתובת היא על הקיר. בסוגריים, שנים טייל לו הרודן פינושה בעולם עד שבאחד הימים הוא נעצר, אף הוא בלונדון. וכששוחרר מהמעצר, אחרי חודשים, וחזר לצ`ילה, הוא לא הצליח להסיר מעליו את החשדות שדבקו בו והוא מצפה למשפטו שם.   

                 

כל הכבוד לפעולה שביצעו העו"ד דניאל מחובר וצוותו. הם עשו מעשה מיצווה גדול לפלסטינים ועוד יותר לישראל.

    אני מציע שכל פעיל שלום יצטייד בעותק מהצו שהוציא השופט הבריטי נגד האלוף אלמוג, וכל אימת שנתקל במצבים בהם קצינים וחיילים של צה"ל מעורבים בביצוע פעולות בלתי חוקיות בשטחים הכבושים ובישראל – יראה להם את הצו ואף ישתדל לקרוא את תוכנו באוזניהם.  קצינים וחיילים לא יוכלו לטעון "לא ידענו". ואני בטוח שפעולה כזו עשוייה להרתיע כמה מהם. זהו "כלי נשק" יעיל בו צריכים להשתמש כל מי שמשתתפים בפעולות התנגדות בלתי אלימה אל מול האלות, הרובים, המקלעים, הרימונים, כדורי העופרת והגומי, הגז המדמיע ושאר כלי משחית שבידי קצינים וחיילים של צה"ל ומשמר הגבול בעת שהם מנסים לסכל באלימות פעולות מחאה.

         

               

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.