מתרומה לתרומה העוני גובר

איציק ספורטא

החגים בפתח ואיתם צומחת כמידי שנה, בזמן האחרון, החמלה והרגישות הידועה של רשתות התקשורת למחסורם של אנשים. דמותם של סלבריטאי ארצנו מופיעה על המסך במבט דאוג המשכנע אותנו שיש אנשים שאין להם מספיק מזון לחגים ולכן עלינו לתרום. אחד מהם מגדיל לעשות ומחשב מחירה של חצי מנה פלפל ושתייה למשפחה לחודש ומגיע למסקנה שיש משפחות שאין לה אפילו לזה. ומה המסקנה תתרמו, חשבתי שהמסקנה צריכה להיות אחרת, אבל מה אני מבין.

אז יהיה יום התרמה טלוויזיוני שיספיק לכלום, ויש מבצע של ידיעות אחרונות ובנק לאומי שמאדיר את עצמו יותר מאשר עוזר לאנשים, אבל זוהי המטרה כנראה. אז בנק לאומי החליט להקדיש עוד מיליון שקל לפרויקט "סיכויים שווים", מעניין כמה שילמו לממציא הסיסמה, בטוח שלא שכר מינימום. כל הכבוד לבנק לאומי, ממש תרומה אדירה, מתברר שכל משפחה תקבל 1300 שקל וזה ממש יציל את המשפחה הזאת. יו"ר הבנק משתכר סכום כזה לשעת עבודה, ומנכ"לית הבנק מעל 2000 שקל לשעת עבודה ולא נראה לי שהם מסתפקים בכך. אבל למשפחה ענייה 1300 שקל נותנים סיכויים שווים.

אילו ניתן סכום כזה לכל משפחה ענייה בישראל זה היה עולה כחצי מיליארד שקל, כך שכל התרומות הללו הן טיפה בים. באותה עת נתבשרנו שוועדת הכספים הוסיפה מיליארד וחצי לפינוי עזה, אם היינו לוקחים סכום זה ומחלקים אותו למשפחות העניות כל משפחה הייתה מקבלת 3900 שקלים שהיה אולי עוזר גם לחגוג את ייתר החגים באותו חודש. אבל אין כסף.

בא/ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך 16 שנות קיומו של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים התורמים מכשרונם לאתר והקהילה שנוצרה סביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, ועל מנת להמשיך ולפתח את האתר בערבית, שעם קוראיו נמנים רבים ממדינות ערב, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם.

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.