שלשה ראיונות: ארנרייך, בן חביב ורז

יוסי דהאן

לפני יומיים תורגם לעברית ב"הארץ" ראיון עם ברברה ארנרייך על ספרה החדש Bait and Switch: The (Futile) Pursuit of the American Dream (שעליו כתבנו כאן בעבר).

"האם ההתנסות באבטלה של עובדי הצווארון הלבן היתה מעבר טבעי אחרי חוויית הצווארון הכחול?

"לא חשבתי לעשות את זה אחרי `כלכלה בגרוש`. במשך ארבע שנים התרוצצתי ברחבי המדינה ודיברתי על הנושאים האלה, אבל תשומת לבי התעוררה כשהתחלתי לקבל מכתבים מאנשים בעלי תארים, לא רק בי-אי אלא תארים מתקדמים יותר, ששקעו בחיי עוני ולא הצליחו לשוב ולצוף מעליהם. לא עלה על דעתי שזו קבוצה במצוקה ולכן התעוררה סקרנותי". 

ראיון נוסף עם סילה בן חביב, Seyla Benhabib פילוסופית פוליטית מאוניברסיטת ייל על ההבדלים במקומה של הדת בפוליטיקה האירופית והאמריקאית ועליית הפנדמנטליזם.

וראיון קצר עם יוסף רז, ישראלי לשעבר ואחד הפילוסופים החשובים בתחום תורת המשפט ופילוסופיה פוליטית, בין היתר הוא מספר על עבודתו עם השופט מיכאל חשין ודן בשאלת היחס בין העיסוק המשפטי והדיון הפילוסופי המוסרי.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.