דוקטור של כבוד המחויב לספר את האמת

יוסי דהאן

"ההחלטה של רדלר לרכוש את ה`פוסט` ב-1989 היא מהחשובות בהיסטוריה של מדינת ישראל ..הקריירה שלו בעסקים ובחיים היהודיים מסמלת כל מה שהמסורת שלנו מלמדת אותנו על מנהיגות וחזון… הוא חזק וצנוע, עיקש אך סובלני, והכי חשוב – מחויב לספר את האמת, לא משנה כמה האמת הזאת אינה אופנתית או מכאיבה" כך אמר בנימין נתניהו בטקס הענקת תואר דוקטור של כבוד מטעם אוניברסיטת חיפה לדיויד רדלר נשיא ה"ג`ורזלם פוסט". והוסיף: "בניגוד לעיתונים היומיים בישראל… ה`ג`רוסלם פוסט` הוא העיתון רב ההשפעה ביותר בישראל. בהנהגתו של דייוויד, הוא הפך למייצגו של הצדק… דייוויד, אתה גיבור ומנהיג של עמנו, ובשל כך אני אוהב אותך".
דיויד רדלר היה אחד מבעליו של תאגיד הולינג`ר תאגיד תקשורת ענק שבימי זוהרו היה בעליו של  340 עיתונים ומגזינים ביניהם "שיקגו סן טיימס" "דיילי טלגרף" וה"ג`רוזלם פוסט" . עם רכישת הג`רוזלם פוסט גרם רדלר לפיטורי קבוצה גדולה של עיתונאים ועורכים שלא התיישרו על פי הקו האידיאולוגי הימני קיצוני של העיתון.   חשוב לציין בהקשר זה שבית הדין הארצי לעבודה קבע בפסיקה עקרונית (בעניין ג`ואנה יחיאל) הלכה שצמצמה מאד את חופש הביטוי של עיתונאים בישראל כשקבע שזכותו של מו"ל להכתיב לעיתונאי מה לכתוב ולכן פיטורי העיתונאים מוצדקים.   ואכן במשך שנים הפך הג`רוזלם פוסט לעיתון ימני קיצוני ועיתון הבית של נתניהו. בין היתר, מונה יועצו הפוליטי של נתניהו לשמש כפרשן פוליטי בעיתון.   הבוקר מתפרסמת ידיעה מעניינת ב"גארדיאן" "מייצג הצדק" ו"גיבור ומנהיג עמנו" הודה בהונאת תאגיד הולינג`ר בסכום של 32 מיליון דולר, רדלר "המחויב לספר את האמת" גם הסכים לשתף פעולה עם החוקרים על מנת להפליל את חברו ושותפו הותיק להקמת התאגיד ולהונאות – הלורד קונרד בלק. 

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.