תחנת רדיו אחרת - 107.2 FM

יוסי דהאן

בזמן האחרון יוצא לי להאזין לתחנת הרדיו "כל השלום", (107.2 FM) אלטרנטיבה רדיופונית אחרת לחלוטין. בשעה 11 כאשר בגל"י צה"ל משודרת "המילה האחרונה" שבה מתכתשים ביניהם בתחרות שנינויות תיכוניסטית, אברי גלעד או עירית לינור הגורמים לאורי אורבך להישמע כמו שמאלני קיצוני, משודרת ב"קול השלום" תכניתה של אורלי נוי "קו המשווה" שבה אפשר לשמוע קולות אינטלגנטים אחרים ממציאות אחרת, פחות בידיונית, נטולת זחיחות דעת ושביעות רצון עצמית.

במקום להאזין רק למה אומרים ראשי שב"כ לשעבר, פרשנים אוריינטליסטים כגיא בכור ואהוד יערי, או אחד מעשרות המומחים לטרור מהמרכז הבינתחומי על החמס ב"קול ישראל" או "גלי צה"ל", ב"כל השלום"  אפשר לשמוע גם פרשן פלסטיני כנזיר מג`לי משרטט מציאות מורכבת של מאבקי הכוח וההבדלים האידיאולוגיים במערכת הפוליטית הפלסטינית. במקום להקשיב לשטרסלים לסוגיהם מסבירים מדוע חייבים לקצץ קיצוצים נוספים בתקציב החינוך או להרעיב קשישים על ידי הורדת קצבאות, אפשר לשמוע בתחנה הזו פרשנות כלכלית ביקורתית אלטרנטיבית מפי מגוון רחב של  אנשים המציגים תפיסה חברתית וכלכלית אחרת. גם המוסיקה טובה ובעיקר אחרת. 

הקולות הזוכים לביטוי בתחנה הזו הם הקולות המושתקים של התקשורת הישראלית.

התחנה היא אחד המרחבים הציבוריים היחידים שבהם ניתן להתוודע למציאות הישראלית שכוללת גם ערבים, עניים, נשים וקבוצות אחרות שאינם נמצאות על סדר היום הציבורי של התקשורת הישראלית. קולותיה של התחנה הם קולות המייצגים מציאות תקשורתית יהודית-ערבית שבה קולו של הערבי מיוצג על ידי מומחה ישראלי כקולה של הסכנה הבטחונית או קוריוז אתני.   

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.