רצח של נציגי איגודים

איציק ספורטא

מסוכן להיות פעיל איגוד מקצועי במדינות רבות. רק בחודש זה  האחרון נרצחו ששלושה פעילים כאלה אחד בפיליפינים ושניים בקולומביה.  

בפיליפינים נרצח דיוסדדו פורטונה שעמד בראש איגוד מקצועי של עובדי נסטלה בפיליפינים. העובדים שובתים על פי הדיווח משנת 2002 כיון שהמעסיק הנאור שלהם אינו מעוניין בהסכם קיבוצי. בדרכו הביתה על אופנועו הוא נורה בגבו פעמיים.

פעיל איגוד האיכרים  ריינל רמירז  נרצח בקולומביה על ידי לובשי מדים חמושים בדרכו לעבודה. לוסיאנו מולינה נרצח בדקירות סכין בין ה-10 ל-11 לספטמבר בעודו קשור, גם הוא במקרה או שלא היה עובד נסטלה עד שפוטר. כמו שנראה בקולומביה רצח ראשי איגודים הוא פרקטיקה רווחת. כך שיעשה למי שמתנגד למשטר או להון או לשניהם.

במדינות מסוימות רוצחים ובמדינות אחרות סתם לא מאפשרים לעובדים להתארגן, ראו מקרה מטרודן, וחיפה כימיקלים דרום בישראל. זה לא דומה אבל התוצאה היא שעובדים אינם יכולים לממש את זכותם הבסיסית להתארגן.  

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.