קבלו הרבה תרמו מעט ואנחנו נעמוד בתור

איציק ספורטא

תארו לכם שנתתם מתנה של 500 שקל למישהו לחתונת בתו, לאחר זמן בא הלה למסיבת בר המצווה שלכם ונתן שיק של 35 שקלים, מה הייתם אומרים? אדם חסר כבוד, אדם שאינו מבין את המושג מתנה. יותר מכך לאחר שנתן את הסכום הקטן הזה הוא בא וטען שהמתנה שנתתם היא נמוכה מידי והוא היה צריך לקבל מתנה גדולה יותר, נגיד 2000 שקל, או אולי 3000 שקל, מה אז הייתם אומרים?

זה מה שקורה היום עם הקמת הקרן של סמי עופר והחברה לישראל שנועדה לספק תרומות למספר תרופות לחולי סרטן שאינן בסל הבריאות. מופיע בטלוויזיה האחראי לקשרי חוץ של החברה גולדשמיט ומסביר את הנושא. אותו גולדשמיט נשכר לתפקיד בעקבות הסרט "זהב לבן עבודה שחורה" של טלי שמש שעסק בתנאים המחפירים של עובדי הקבלן במפעלי ים המלח. אז הנה עוד הזדמונות לקשרי חוץ.

הציניות של האנשים הללו פשוט מדהימה. מצד אחד הם לא פריירים שיסתפקו ב-120 מיליון דולר שאינם מגיעים להם ומצד שני יתרמו ויצפו לטפיחה על השכם כבכירי האזרחים הטובים במדינתנו המתפתחת, וליחסי ציבור מפה ועד הודעה חדשה.

ומה על החולים אלו יזדקקו כעת לפנות לוועדה שתחליט אם מגיעה או לא מגיעה להם עזרת הקרן. לא מספיק שהם חולים הם עוד צריכים להתחנן ולעמוד בקריטריונים שתעמיד הקרן. זה עדיף על כלום, אבל זה לא פתרון וכדאי שהמדינה המוציאה מיליארדים על כלום תתעשת ותעשה את המעשה הנכון, ולא נעמוד כולנו בתור כזה או אחר בפני וועדות של בעלי הון ותורמים. טוב יש כבר רבים שעומדים בתור כדי לקבל מזון לחגים אז מה זה שונה, בסוף נתרגל.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.