3000 שגרירים של כבוד

יצחק (ג`קי) אדרי

פסטיבל דימונה לתקשורת וקולנוע צעיר מהווה אירוע מרכזי של מגמות התקשורת והקולנוע בארץ. על פי נתוני משרד החינוך כ – 400 בתי ספר תיכוניים מקיימים במסגרתם לימודי תקשורת וקולנוע שבהם לומדים כ 10,000 תלמידים מכיתה י` עד י"ב. במסגרת לימודיהם, יוצרים התלמידים סרטים ותוכניות רדיו שאינם באים לכלל חשיפה . מטרת הפסטיבל בראש והראשונה להביא את יצירות התלמידים לחשיפה אל מול עמיתיהם מכל רחבי הארץ. בחמשת השנים האחרונות זכה הפסטיבל להצלחה רבה, הפסטיבל גדל בהיקפו ובמספר משתתפיו מדי שנה.

השנה, תשס"ו הפסטיבל השישי בדימונה עלה על קודמיו, כ 3000 תלמידים וכ 250 מלווים, מורים, אנשי קולנוע ולמעשה במבט חודר אפשר לציין שכל הברנג`ה התקשורתית בישראל התנקזה לעיר דימונה והנוכחות שלהם הורגשה לאורך ימי הפסטיבל.

במהלך הפסטיבל שהתקיים בדימונה בתאריכים 27-28-29 לספטמבר הוקרנו כ – 150 סרטי תלמידים, סרטי תעודה, סרטי מאבקים חברתיים וסרטי אומנות במספר אולמות במשך כל היום. היוצרים הצעירים נפגשו עם מיטב אנשי תעשיית הקולנוע והתקשורת, השתתפו בעשרות סדנאות וחוו מפגש לימודי חוויתי באווירה אחרת. בין המרצים במאים, צלמים, עורכים, עיתונאים, מבקרים מהשורה הראשונה . במשך שני ימי הפסטיבל הופעלה תחנת רדיו חינוכית ע"י תלמידי מגמות תקשורת המתמחות ברדיו ושידרה חדשות מהשטח, ראיונות עם אורחי הפסטיבל, דיווחה על אירועים והתרחשויות, ושידרה תוכניות מוזיקה ותוכניות אישיות של התלמידים.

את פסטיבל דימונה לתקשורת וקולנוע צעיר, עטפה תוכנית אומנותית עשירה ומגוונת שצליליה נשמעו בכל רחבי העיר, צלילי תרבות וחוויה מוסיקלית אשר הפרו את דממת המדבר בשעות הלילה המאוחרות, וגם הדימונאים שלא הגיעו למופעי התרבות המוסיקליים, התרבות המוסיקלית הגיעה עד לפתח ביתם.

כתושב העיר דימונה, אני אומר לכל המארגנים של פסטיבל דימונה לתקשורת וקולנוע צעיר 2005 כל הכבוד! ויש הרבה כבוד והערכה על ארגון הפסטיבל, על הארגון המופתי של לוח הזמנים, על האירוח בכל האתרים של הפסטיבל, על האווירה ובפרט על הנוכחות הצמודה של "הדימונאים" לכול אורח ואורחת שהגיעו מכל רחבי הארץ ותחושת הביתיות שהעניקו לאורחים הרבים, תופעה אחת בלטה לאורך כל הפסטיבל והיא כנראה ההצלחה האדירה לפסטיבל התקשורת בדימונה, "פוליטיקה" לא הייתה שם, ועל כך הברכה! ועל כך ההצלחה!

רחובות דימונה לבשו חג בפסטיבל דימונה לתקשורת וקולנוע צעיר, הנוכחות של אלפי האורחים הורגשה בכל רחבי העיר, בעלי העסקים בעיר ראו דמויות חדשות בעסקיהם, "דימונאים" התחככו באורחים בכל רחבי העיר: במרכז המסחרי, ברחבות בתי הספר, בפקקי התנועה, בגינות ובחצרות הבתים והמוסדות ולאורך שביליה של העיר שלנו דימונה.

לקחתי חלק מאוד צנוע בפסטיבל דימונה לתקשורת וקולנוע צעיר באירוח של בני נוער ואנשי תקשורת בהקרנת הסרט "שביתה" בסינמטק היפה במתנ"ס, שם בתום ההקרנה מול בני הנוער הבנתי עמוק בנשמה הדימונאית שלי, שכל בני הנוער שהגיעו לפסטיבל דימונה לתקשורת וקולנוע צעיר הם למעשה שגרירים של כבוד לעיר דימונה ברחבי הארץ.

3000 בני נוער מכל רחבי הארץ שהגיעו לדימונה, טיילו בעיר, אכלו בעיר, ישנו בעיר, נשמו את אויר הפסגות המדהים של העיר, כעסו בעיר, אהבו אהבת נעורים בעיר, שרו ורקדו בעיר, הקרינו את אומנותם בעיר, שידרו את קולם בעיר, הביעו את דעתם בעיר, יצרו קשרים עם בני העיר דימונה, הם ורק הם! יהפכו לשגרירים של כבוד לעיר דימונה בירת הנגב המזרחי היושבת על עורק התחבורה המרכזי של מדינת ישראל לדרום, לאוצרותיו ולנופיו המדהימים של הנגב.

3000 שגרירים של כבוד לעיר דימונה בפסטיבל דימונה לתקשורת וקולנוע צעיר מחזקים את דבריו של דודי ברגמן, מנהל מרכז תקשורת דימונה, שקובע נחרצות לאחר שנים ארוכות בעשייה תקשורתית בעיר: "דימונה הפכה לבירת התקשורת בנגב". וכיאה לבירת התקשורת יש לה גם 3000 שגרירים של כבוד שיחזרו למחוזותיהם, ויספרו בשבחה של העיר, מתוך ליבה הפועם והנושם של העיר דימונה ביום חגה ה 50 להיווסדה.

כל הכבוד ואני מרשה לעצמי ולהוסיף בשם כל תושבי העיר דימונה לאורחים פסטיבל התקשורת לקולנוע: אתם 3000 שגרירים של כבוד לעיר דימונה, דימונה ביתכם בכל עת ושעה, עירנו דימונה "בירת התקשורת בנגב", עיר "החזון והעשייה" בנגב, פתוחה בפניכם באשר תהיו, להתראות בשנה הבאה שגרירים של כבוד לעיר.

קישור לאתר הפסטיבל: http://www.dimonafest.org/iFrame.htm

בברכת שנה טובה לגולשים באתר העוקץ בסימן "ואהבת לרעך כמוך".

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.