בזכות "בזכות ההבדל" של יוסי יונה

יוסי דהאן, איציק ספורטא

"בזכות ההבדל – הפרוייקט הרב תרבותי בישראל" הוא שם ספרו החדש של חברנו יוסי יונה. הספר יצא לאור בהוצאת מוסד ון ליר במסגרת ספרי עיון ומחקר בנושאי תרבות וחברה בשיתוף הוצאת הקיבוץ המאוחד בעריכת יהודה שנהב.

.clsPromo p{display:inline;}

"בזכות ההבדל" "מציג סדר יום רב-תרבותי לניתוח החברה בישראל ולארגונה מחדש. הוא מציע לקורא דרך חדשה ומקורית להבנת מבנה החברה בישראל, תוך שילוב תיאוריה פילוסופית מעמיקה עם התבוננות סוציולוגית רגישה.
פרקי הספר מתמקדים בשלוש זירות – חינוך, הגירה והקצאת משאבי קרקע ודיור – ומרחיבים את הדיון הרב-תרבותי מן העיסוק בקניין רוחני בלבד אל עבר שאלות של אי-שוויון חומרי".

לקריאת המבוא לספר לחצו כאן.

במוסף סוף השבוע של "הארץ" אפשר לקרוא ראיון ארוך ומעניין שערכה ורד לוי-ברזילי עם יוסי על רב תרבותיות, "הקשת הדמוקרטית המזרחית" וחזון אישי על מדינת ישראל העתידית.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.