מס הכרת טובה

איציק ספורטא

כאשר הוצע בישראל מס ירושה ומס מתנות על ידי ועדת בן בסט, חברי הכנסת הרחומים שלנו לא יכלו לעמוד באכזריותו של המס וביטלו את הסעיף הזה עוד לפני שדנו בדו"ח הועדה. לאחר מכן מינו ועדה נוספת ועדת רבינוביץ` שאף לא העלתה על דעתה להציע הצעה מופרכת שכזו.

משום מה יש שחושבים אחרת: " מס הירושה הוא המס ההוגן והצודק ביותר בארצנו. מס על ירושות של יותר מחמישה מיליון דולר הוא מנגנון הולם שנועד להבטיח כי אלו שהרוויחו במיוחד מהמערכת המופלאה שלנו ליצירת עושר יחזירו טובה לחברה שטיפחה את הקרקע הפורייה שעליה נבנתה הצלחתם. מס הירושה ראוי להיתפש כ"מס הכרת טובה".

מי יכול לומר דבר שטות שכזה? כנראה הוא לא למד את שיעורי הכלכלה שלמדו חכמינו שאינם יכולים להעלות על דעתם מס שכזה, ובכלל מיסים שכידוע פוגעים בפיתוח הכלכלה. מה לעשות שמי שאומר זאת הוא במקרה, או לא, אותו אדם אשר ראשי המשק הישראלי, ורבים אחרים, מעריצים בגלל עושרו.  אם כבר מעריצים אז עד הסוף, הייתי מצפה שלאחר ביקורו יפרסמו גם הם את דעתם על הטבות המס הניתנות, להם אישית, ולחברות שלהם. אתן/ם יודעות/ים מה, הייתי גם מצפה שעשיריי ישראל יפעילו את הלובי שלהם כדי שחוק העוסק במס ירושה יכנס לספר החוקים של ישראל.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.