מסיבת עיתונאים עם פוליטיקאי מסוכן

יוסי דהאן

חלף למעלה משבוע מאז הראיון עם עמיר פרץ בתכנית "מסיבת עיתונאים" ואני עדיין פוגש אנשים שלא התאוששו מהאירוע הטלביזיוני הזה, כמה מהם, אחוזי זעם, הצהירו שהם שוקלים להצביע עבור עמיר פרץ בעקבות הצפייה במופע האימים.

את עמיר פרץ ריאיינו עודד שחר, מיה בנגל והמנחה מנשה רז. המראיינים התייחסו לפרץ כאילו היה עבריין נמלט המגיש את מועמדותו לכהונת שופט בבית המשפט העליון. מנשה רז, אחד מאנשי התקשורת שאף פעם לא ברור לך אם הוא עיתונאי, פוליטיקאי או יחצ"ן, ושאחד מתפקידיו האחרונים היה דובר מפלגת המרכז, מנוחתה עדן, הסתכל על פרץ במבט מזלזל  שאומר "תגיד לי יה דפר אתה באמת חושב שאתה יכול להיות ראש ממשלה". רז לא הפסיק להציק לפרץ במשך כל התכנית בשאלות בור והערות אוויליות נוסח "אז מאיפה יבוא הכסף", אני מניח שהיה קשה לו לשוחח עם עמיר פרץ לאחר שהתאבק בעפר רגליהם של מנהיגים אגדתיים, ענקים מדיניים ופורצי דרך אידיאולוגיים בדמותם של איציק מרדכי, רוני מילוא, דן מרידור ודליה רבין.

גם עודד שחר העובר בזמן האחרון תהליכים מואצים של  (דן) "מרגליתיזציה"  – הבאים לידי ביטוי בדחף לאו בר כיבוש לחבק את הקונצנזוס, השתדל להוכיח במהלך הראיון שהוא אינו,  חס וחלילה, "חברתי"  מידי.

היה מרתק לראות איך עמדות פוליטיות מדיניות מתונות "לפתוח במשא ומתן ישיר עם אבו מאזן", וצעדים חברתיים כהעלאת שכר מינימום, הגבלת עוצמתם של חברות כוח אדם והעלאת מיסים על ההון הפכו את דוברם לפוליטיקאי סהרורי ומסוכן בעיני נציגי התקשורת.  

אבל כולם יכלו להתרווח ולהירגע בסיום כאשר מנשה רז פנה ליושב ראש ההסתדרות משדרות ואמר לו בערך כך: "יש לי הרגשה שמזרחיות הפכה למפלטם של הנכשלים, האם אתה רוצה להיות ראש הממשלה המזרחי הראשון". עמיר פרץ, שמזהה מתוך שינה את מלכודת העדתיות המסורתית שמכינים לכל פוליטיקאי מזרחי, ענה אינסטינקטיבית בקוד האוניברסלי המרגיע,  "אני מעולם לא דיברתי על מזרחיות אלא רק על מעמדיות".

זו היתה הפעם הראשונה שרז נעץ בפרץ מבט מלא הערכה, הוא סיים את הראיון באנחת רווחה "אני חושב שכולנו כאן באולפן מסכימים איתך שצריך להפסיק עם העדתיות הזו".

והנה הבוקר שוד ושבר, בקטטה פרס-פרץ שוב השתחרר לו השד מן הבקבוק.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.