על הסעות וויסקונסין

איציק ספורטא

במסגרת השיטה החדשה להקניית ערכי הספורט בישראל הוחלט על ידי עיריית רמלה להתחיל ליישם אותה בשכונת דהמש ברמלה. כחלק מתוכנית הלימודים החדשה על התלמידים לצעוד כחמישה קילומטר לבית הספר קיץ וחורף, תמיד. סוף סוף הרשויות מתעניינות בחיי האזרחים וגורמות להם לטפח את בריאותם.

אז עיריית רמלה החליטה להפסיק את ההסעות כיון שהשכונה בה הם גרים אינה שייכת לרמלה, היא גם אינה שייכת למועצה האזורית, אולי על השכונה להכריז על עצמאות ולבקש הכרה מהאו"ם, או משהו בסגנון. שוב אנו נתקלים בהחלטות שלטוניות שפוגעות בילדים, משום מה זה לא נעשה אף פעם בשכונות מבוססות, ויותר מכך כמעט תמיד הנפגעים הם ילדים ערבים.

במסגרת הקניית ערכי העבודה לאוכלוסיית הבטלנים המקומית החליטה הממשלה על תוכנית שהיא מן ורסיה מקומית של תוכנית אמריקאית דומה, הידועה בשם תוכנית וויסקונסין. מה לעשות שיש הגורסים שתוכנית זו לא בדיוק תעזור לאנשים אלא תעזור בעיקר להקטנת תקציבי הרווחה. הקטנת תקציבים אלו תאפשר הטבות מס מפליגות, למי שלא זקוק להן.

פטר אדלמן שהתפטר מתפקידו כעוזר השר לענייני בריאות ורווחה בארה"ב כאשר נתקבלה התוכנית הגאונית הזו מציג את תוצאותיה. מתברר שמספר העניים בארה"ב נמצא בעליה:"זה קרה במידה רבה משום שכמעט ארבעה מתשעה המיליון שהוצאו ממעגל הקצבאות אינם עובדים כיום וגם לא מקבלים קצבה. אנו, בקרן החדשה, חוששים שתוכנית ויסקונסין תוביל את ישראל לאותה השגיאה. צעדים מחמירים ננקטים נגד מי שאינם מוכנים לקבל את העבודות המוצעות להם, גם כאשר סיבות אישיות מונעות זאת מהם", כמה מפתיע.

כסף להסעות אין, אבל העיקר שיש לנו מספיק משאבים כדי להפציץ ולהפגיז את המעצמה, עזה.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. ליאור ליבוביץ'

  1. החברות המפעילות את התוכנית (כמו AGENS למשל) טוענות בתקשורת לפחות שאין להן רווח וחצי רווח מ:
  א. שלילת קצבאות .
  ב. עזיבת אנשים את הבטחת-הכנסה .
  2. אולם,בחדרי-חדרים אותן חברות מאיימות על שר התמ"ת ישי לבל יעז לעשות שינויים בתוכנית,שכן:"הדבר יפגע
  בהכנסותיהן" .
  3. דומה הדבר לאדם המעיד בבית-משפט ובמקום לדבוק בגירסה א' – משנה גירסאות "חדשות לבקרים" ורגע אומר
  א',אחרי כמה דקות ב',אחרי עוד כמה דקות שוב א' וחוזר חלילה – אז הוא מוכרז בבית-המשפט כ"עד לא אמין" !!!
  4. כך הדבר בדיוק כלפי החברות המפעילות !!!
  5. שכן,אם :
  א. יש רווחים – מדוע מספרים לתקשורת שאין רווחים כשבעצם יש ???
  ב. אין רווחים – אז,מה איכפת לחברות באם כן/לא נעשים שינויים בתוכנית ???
  6. בברכה .