שמעון פרס תפרוש למען התקווה החדשה

יצחק (ג`קי) אדרי

שמעון פרס, יו"ר מפלגת העבודה, תפרוש מהפוליטיקה בשיא קריירה רבת שנים בתקומת העם היהודי במדינת היהודים, מדינת ישראל. שמעון פרס, את חותמך הגדול בתולדות התקומה חקקת לעד בדברי ימי ההיסטוריה של מדינת ישראל, עוד שורה, עוד מלל, עוד תפקיד, עוד עשייה, לא יוסיפו ולא יגרעו מאלפי השורות שכתבת במו ידיך, מעשיך ומחשבותיך. אם תחליט היום על פרישה מהחיים הפוליטיים ובפרט מתפקיד יו"ר מפלגת העבודה, תבנה את התקווה החדשה לישראל, שאפשר שגם במדינת היהודים ישראל ניתן יהיה להגיע לפסגה החברתית-כלכלית-פוליטית, אתה זה שתקבע ותבנה בסוף חייך הפוליטיים! את התקווה החדשה לחברה הישראלית.

אני לא מאנשי חצרו של עמיר פרץ. בתחומים מסוימים אני אף טוען שהוא אויבם של "עובדי הקבלן" והפועלים הבלתי מאוגדים, אבל יש בעמיר פרץ תקווה הגדולה לחברה הישראלית. שמעון פרס, כפי שביקשת מנשיא ארה"ב, קלינטון, לצרף טייס ישראלי למסע לחלל, כך חלה עליך החובה לאפשר לחברה הישראלית תקווה חדשה –  תקווה לאלפי ילדי הפריפריה משדרות, מדימונה ומעלות לחוש את טעם הדמוקרטיה שתיווצר עם פרישתך מהחיים הפוליטיים ומתפקיד יו"ר מפלגת העבודה.

אני לא מאנשי חצרו של חיים רמון. במחשבות אידיאולוגיות אני חולק על דעתו על "הפרטת" ההסתדרות ועוצמתה הסוציאליסטית, אבל יש בו בחיים רמון את התקווה הגדולה לחברה הישראלית. שמעון פרס, כפי שנלחמת בעוז על תהליך השלום במזה"ת החדש, כך חלה עליך החובה לאפשר לחברה הישראלית את התקווה החדשה, לאלפי ילדי שכונות העוני מיפו, מחיפה ומנצרת לבנות את האחדות והתקווה בין ילדי העניים שאפשר להגיע הכי רחוק במדינת ישראל.

אני לא מאנשי חצרה של פרופ` יולי תמיר. הרבה ממהלכיה החברתיים מהווים בסיס לתחיקה חברתית-חינוכית-סוציאלית עתידית, אבל מעל לכל דבר יש בה את התקווה להבאת חמלה סוציאליסטית נשית לחברה הישראלית, יש בה את התקווה הגדולה לסגירת הפערים בין נשים לגברים, חיזוק מעמד האישה והבאת נושא החינוך לקדמת העשייה בישראל. שמעון פרס, כפי שפועלך העניק לך את פרס נובל לשלום כך חלה עליך החובה לאפשר לחברה הישראלית לבנות את התקווה לאלפי נשים בישראל, לאלפי ילדים לקבל את הכלים לחינוך הטוב ביותר והתקווה החדשה שאישה יכולה להגיע הכי רחוק בחברה הישראלית.

אני לא חבר מפלגת העבודה, מעולם לא התפקדתי לשום מפלגה, אבל אני מוצא את עצמי מתערב במקומות של עסקנים פוליטיים, חברי מרכז ולוביסטים, מהסיבה הפשוטה, אני מבין שאתה שמעון פרס לא תוכל להיבחר להיות ראש ממשלת ישראל, בחרת לחיות עם "הקפיטליזם החזירי". אתה, שמעון פרס, לא תוכל להיבחר לראש הממשלה. בחרת לקדם את הגליל והנגב עם תורה כלכלית אכזרית קפיטליסטית. אתה, שמעון פרס, לא תוכל להיבחר לתפקיד ראש ממשלת ישראל. בחרת לעשות ספין 4 מיליארד ₪ נקודתית על בעיות העוני. אתה, שמעון פרס, לא תוכל להיות ראש הממשלה בישראל, מפני שבחרת, מתוך בחירה אישית לחיות "ולישון" עם "הקפיטליזם החזירי" כהגדרתך, ומי שמוכן לישון עם "החזירים" במקום "לישון" עם אנשי הפריפריה והעם הנאנק מנטל הגזירות הכלכליות, שיקבל גם את התובנה מהמעלה הראשונה לתקווה החדשה בחברה הישראלית האומרת: אני שמעון פרס, בחרתי לא להיות ראש ממשלת ישראל, לכן אני פורש מהחיים הפוליטיים על מנת להעניק לעם ישראל את התקווה להעניש פוליטית בקלפי את הורסי החברה הישראלית ולבנות את התקווה החדשה למדינה.

עם הצטרפותכם לממשלת "הקפיטליזם החזירי" בשנת 2004 כתבתי, "עם הצטרפותכם אליהם, תבוא קריסתה המוחלטת של מפלגת העבודה", ואכן כך נראים הדברים היום, מפלגה שסועה, תככנית, מעמדית והגרוע מכל, מפלגה לא חפצת שלטון וחיים דמוקרטיים.

שמעון פרס, בן 25 כבר לא תהיה, כור גרעיני חדש לא תקים, את פרס נובל לשלום שקבלת לא תקבל פעם שנייה, לעשות שלום עם סוריה כבר לא תצליח, על תפקיד ראש ממשלת ישראל ויתרת, לכן חתימתך האחרונה בחייך הפוליטיים צריכה להיות חתימתך לפרישה פוליטית שבונה את התקווה החדשה.

שמעון פרס, תפרוש מהחיים הפוליטיים, קח את רעייתך הגברת סוניה לירח דבש חדש, תעניק לרבבות ישראלים את התקווה החדשה.

יצחק ג`קי אדרי – דימונה.

0545921733

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.