עצומה לתמיכה בהצעת חוק למען זכויות עובדי קבלן

יצחק (ג`קי) אדרי

 מטה התמיכה החברתי לקידום הצעת חוק אחריות מזמין שירותי קבלן לזכויות העובדים, התשס"ה-2005

           

בעקבות יוזמתו של חה"כ יגאל יאסינוב (שינוי) בהגשת הצעת חוק " חוק אחריות מזמין שירותי קבלן לזכויות העובדים", הוקם בהתנדבות "מטה התמיכה החברתי" של אזרחים התומכים בהצעת החוק המוגשת לכנסת ישראל.

"מטה התמיכה החברתי" הוקם מתוך תובנה חברתית – אזרחית לחשיבותו של החוק למען "עובדי הקבלן" ואשר נועד:

·        לחזק את מעמדם של "עובדי הקבלן" שנשחק בכוחניות ע"י מעסיקים.

·        להגן על זכויותיהם של עובדי הקבלן אשר נרמסות ברגל גסה.

·        לנשיאת אחריות ישירה של מזמין שירותי קבלן על "עובדי הקבלן".

הצעת החוק מתקנת את חוקי העבודה כך שהאחריות לזכויותיהם של העובדים תוטל גם על מזמין השירות. כלומר, חברה שהזמינה עבודות דרך קבלן (ניקיון, אריזה, קלדניות, מסגרים, רתכים, עובדי בתי מלון, תחזוקה, שמירה, אבטחה וכו`) תהיה אחראית באופן ישיר על זכויות העובדים המועסקים אצלה.

"מטה התמיכה החברתי" קורא לסולידריות חברתית של כל הארגונים החברתיים, העמותות, פעילים חברתיים, כל אזרח ואזרחית, פועל ופועלת, עובד ועובדת שהחברה הישראלית, עתידה ודמותה חשובים להם, להצטרף "למטה התמיכה החברתי" כצו השעה לחברה הישראלית.

ממשלת ישראל הפקירה את תחום יחסי העבודה, את חוקי העבודה, את אכיפת החוק ושמירה על זכויות העובדים, לידיהם של מעסיקים הפוגעים ורומסים בכל דרך אפשרית את "עובדי הקבלן" הבלתי מאוגדים, "עובדי הקבלן" הפכו למטבע עובר לסוחר בידי הוועדים הגדולים, "עובדי הקבלן" מובלים ע"י כוחות כלכליים למעמד של עבדים במדינת ישראל, "עובדי הקבלן" עובדים לפרנסתם וחוזרים עניים הביתה, המדינה! היא המעביד הגדול ביותר במשק שמפר את זכויות העובדים למענה דרך חברות כוח אדם או כאלה שנותנות שירותים שונים.

הצטרפו והביעו את תמיכתכם בעצומה החברתית לקידום הצעת החוק, כולנו ביחד! בסולידריות חברתית למען זכויות "עובדי הקבלן", נפגין את כוחנו ונשמיע את קולנו לחברי כנסת ישראל.

בברכה ותודה, יוזם "מטה התמיכה החברתי"

יצחק ג`קי אדרי – דימונה

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.