חרפתו של פרשננו ובורותו של כתבנו

יוסי דהאן

צפיתי אתמול ב"יומן" בערוץ 2, בפרשן הפוליטי הבכיר של הערוץ ובכתבנו הצבאי שטס לחרף את נפשו בסיקור המהומות ברחבי צרפת.

עם הזמן, אמנון אברמוביץ` מזכיר יותר ויותר את אותו בן משפחה במפגש המשפחתי שכולם חוששים מהרגע שבו הוא יפתח את פיו, אלו הבלים, בדיחות תפלות וחידודים לשוניים מביכים הוא יפיק הפעם. כשהוא מתחיל לדבר כולם מתכווצים מבושה בכיסאותיהם וממתינים בחרדה שהסיוט יחלוף.

אתמול זה קרה שוב, הפרשן פתח בנימה של שביעות רצון עצמית וזחיחות דעת בחידוד על פרס, שאר המשתתפים לא כל כך הבינו מה הוא רוצה. בהמשך הוא תקף בחריפות את עמיר פרץ. לאחר מכן המשיך שופרו של ראש הממשלה, שלידו אורי דן מתחיל להישמע כמבקר חריף וחסר מעצורים של שרון, ותיאר בסיוע שקופית על המסך, שמא יש איזה צופה שלא הבין, כיצד בעצם שרון הוא המועמד השפוי של המרכז. אותו ראש ממשלה שעיתונאים שחשפו את מעשי השחיתות שלו זכו לנזיפה מהעיתונאי המושחת הזה. צריך לשמור עליו כעל אתרוג, אמר החסיד. כשכוחה לא עמד לה יותר, ניסתה רינה מצליח להסתיר את חרפתו של הערוץ המעסיק את האוויל הזה, היא העירה לאמנון שיפסיק לדבר שטויות.

את כתבנו הצבאי רוני דניאל, שלאחר ההתנתקות הצטמצם לו מאד מאגר האייטמים ותפקידו כדובר צה"ל הצטמק באופן דרמטי, שלחו מהמערכת לחזית הצרפתית. כתבנו נעמד בפנים חמורות בכיכר במרכז פריז, כאילו מדובר במחסום קרני,  וסיכם שבסופו של דבר מדובר כאן במאבק בין האזרחים הצרפתים למהגרי עבודה. מהגרי עבודה? האנשים הללו שראיינת הם אזרחים צרפתיים, חלקם דור שני ושלישי בצרפת, זה ליבו של העניין, זה הדלק שמצית את המכוניות הבוערות. עדיף היה כבר להשקיע את עלות כרטיס הטיסה, המלון והאש"ל בהפקת תכנית נוספת של "כוכב נולד".

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.