אין ארוחות חינם, גם לחתולים

אורה לב-רון

דברים י"א

טו וְנָתַתִּי עֵשֶׂב בְּשָׂדְךָ, לִבְהֶמְתֶּךָ; וְאָכַלְתָּ, וְשָׂבָעְתָּ. (קודם התלויים בך, אחר-כך אתה).

אחרי שגס לבם של בעלי השררה בעניי עירם ובעניי מדינתם, החליטו להרחיב את כוח המשחית גם לחתולים. אתמול התבשרנו כי עירית ראשון לציון קבלה החלטה לאסור על תושבי העיר להאכיל את החתולים.

החתולים הם תושבי קבע בטריטוריה ללא גזענות הם מתרועעים עם בני אדם יהודים-ערבים-אשכנזים-מזרחים. והם מוצאים את פרנסתם בשאריות של מסעדות, פחי-זבל וכמה מאכילים המנהלים בתי תמחוי ניידים לחתולים.

לא ברור למה, אבל רשויות לא אוהבות את התופעה. אפשר לחשוב שסתם תושב מן השורה הוא הבוס, והוא יחליט להציל מרעב חתולים המתגוררים בחצר בלי לשלם ארנונה. עיריות ברחבי הארץ מנהלות קרבות מרים נגד מאכילי חתולים. פתאום קם אדם ונהנה, וגם החתול לא חסר, והעיריה לא גוזרת קופון! הלסדום דמינו? כל אחד בעל הבית?

לכן החליטה עירית ראשל"צ לשים לזה סוף: מעכשיו אסור להאכיל חתולים. ככה מרוויחים שתי ציפורים במכה אחת: גם החתול לא יקבל ארוחות חינם, וגם התושבים לא יהנו בלי לשלם. מה קורה כאן, כל אחד יאכיל את מי שהוא רוצה?

ויש לי שתי הצעות להמשיך ברוח זו: 1. סנדוויץ` שיעביר תלמיד לחברו הרעב, יוחרם ע"י בית-הספר. 2. עירית לונדון תקנוס את מאכילי היונים בטרפלגר.

נ.ב עירית ראשון לציון דורשת ממאכילי החתולים לעקר ולסרס על חשבונם את חתולי הרחוב. ואני תוהה: ומי יעקר את היונים, החולדות, הזבובים, התולעים, הברחשים וראשי ערים מסוג מסויים.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.