אנשים עם מוגבלויות לא כאן

איציק ספורטא

אתמול קראתי את תוצאות הסקר שבדק את עמדות הציבור כלפי אנשים עם מוגבלויות, הדיווח של רותי סיני היה קצר ואני מביא אותו כלשונו: "יותר מ-17% מהציבור הישראלי סבורים כי אנשים עם מוגבלות מטרידים ומסכנים את החברה ו-7% מהציבור אף משוכנע בכך. זהו אחד הממצאים בסקר שביצע מכון גיאוקרטוגרפיה מטעם משרד המשפטים לרגל היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות, שיצוין השבוע בהרצליה. בקבוצה שסבורה כי אנשים עם נכות מטרידים ומסכנים את החברה, יש ייצוג יתר לבני 55 ומעלה, חילונים, אקדמאים, עולים ותושבי אזור הצפון וירושלים. 59% מהציבור סבורים שאנשים עם מוגבלות ראויים להעדפה מתקנת ורק 57% סבורים שהם יכולים להקים משפחה. לדברי הד"ר דינה פלדמן, נציבת השוויון לאנשים עם מוגבלות במשרד, הסקר ממחיש כי רבים חשים פטרונות וחסד כלפי אנשים עם מוגבלות ואינם מודעים ליכולות ולזכויות שלהם להשתלב בחיי היום-יום".

היום פורסם שמכללת תל חי כל כך דואגת לבריאות הנפשית של אנשים עם מוגבלויות עד כדי כך שאינה מקבלת אותם ללימודים. ממש מבריק. אפשר להוסיף פרשנויות והתייחסויות אבל אין טעם, גועל הנפש למקרא הדברים האלה מספיק.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.