אתיקה ועסקים

איציק ספורטא

כיון שאני מלמד קורס בנושא אתיקה ועסקים קראתי בעיון את הראיון עם הדיקן של INSEAD, בית הספר המוביל למינהל עסקים בצרפת, בנושא. מנהל מוסרי צריך להיות אדם מוסרי. כיון שאנשים מגיעים לבתי ספר לניהול בגיל שבה עוצבה תפיסת העולם שלהם יש למיין את התלמידים על פי קריטריון זה. מתברר שב-INSEAD, עושים זאת באמצעות ראיונות עם המועמדים על ידי סטודנטים בבית הספר.

הדיקן אומר: "אנו מחפשים אנשים שיגידו `יש דברים שלא נעשה. אנו מתכוונים להיות אגרסיוויים אבל לא לעבור על החוק. לא נטעה. נהיה שקופים. אם נפעל בסביבה שבה שולטת השחיתות, נהיה תקיפים ביותר לגבי האמונות שלנו. לא ניפול למלכודת של כולם עושים את זה, אז גם אנחנו נעשה את זה`". תמיד משום מה כאשר מדברים על מוסר ועסקים מזכירים שלא לעבור על החוק, אני לתומי חשבתי שמי שאינו מקיים את החוק הינו עבריין, ומובן מאליו שיש לקיים את החוק. עצם ההצהרה הזו, על ידי אנשים שאמונים על ניהול עסקים, מדגיש עד כמה שמירת החוק נחשבת לבעייתית בעיני אנשי ניהול.

כיון שמוסר כל כך חשוב העיתונאי שואל:  "אחרי שמצליחים לאתר את הסטודנטים הנכונים, כיצד כדאי ללמדם אתיקה?" תשובה: "עלינו להבטיח שבכל מגמה סטנדרטית של מינהל עסקים – מימון, תפעול, שיווק או אסטרטגיה – אחד מחברי הסגל יקדיש שיעור או שניים לנושאים האלה, רצוי באמצעות סיפור מקרה. עליהם ללמד זאת בהקשר העסקי, לא כנושא נפרד". נושא חשוב אומנם אבל לא נבזבז עליו יותר מידי זמן, שיעור שניים יספיקו. בשביל לא להעמיס על התלמידים תאוריות מסובכות נספר להם סיפור או שניים, כך יבוא הכל על מקומו בשלום.

 ישנו ויכוח בספרות כיצד טוב יותר ללמד את הנושא, האם בקורס נפרד או במהלך הקורסים הרגיל, מניסיון אין למרצים הרגילים את הידע והרצון לעסוק בנושאים של מוסר. זאת מהסיבה הפשוטה שגם הם מעולם לא נחשפו לנושא באופן מסודר, ולעיתים, רואים בכך בזבוז זמן.

לדעתי, כל סטודנט וסטודנטית חייבים לעבור קורס מסודר של מבוא לתורות מוסר או משהו דומה. מלבד זאת בכל תחום לימוד, בעיקר במדעי החברה, אבל לא רק, צריך שיהיו קורסים שיעסקו בעולם התוכן הנלמד תוך התייחסות לנושאי מוסר. כיון שזה אינו קיים אני בעצם מלמד, מבוא מקוצר למוסר, ומעט נושאים שקשורים לעסקים.

האם בנק לאומי מתנהל באופן מוסרי? תגידו, שאלה גדולה, אז אתן לכם דוגמה קטנה. עובדי חברות כח אדם שעובדים בפועל בבנק לאומי משלמים מכיסם על חוסרים בקופה. כלל זה חל רק על עובדי חברות כח האדם ולא על העובדים הקבועים. יו"ר הוועד של העובדים הקבועים פועל לשנות זאת. אם אמרנו שעל המנהלים לשמור על החוק, האם הם שומרים עליו. גם אם אין חוק, האם זה הופך את המעשה למוסרי?

יש הטוענים שחבל על הזמן, כיון שמוסר ועסקים לעולם לא יכולים לדור בכפיפה אחת וכל דיון בכך הוא חסר טעם, יתכן, אבל אני מאמין שישנם עדיין כמה גברים ונשים שגם מנהלים וגם רוצים להיות מוסריים. כדי לעשות זאת חייב להיות ברור להם מהו המעשה הנכון, בלי ללמוד על כך ואם הנטייה הגוברת לראות עסקים מכונות להדפסת כסף, אין סיכוי לכך.    

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.