שחיתות, ולאן הולך הכסף

איציק ספורטא

הכנסת שאינה יכול לפעול בנושאי שחיתות בזמן בחירות על פי דבריו של מיכאל איתן יכולה לחוקק חוק המגדיל את סכום התרומות לפריימריס, מעניין לא? למי זה יכול לעזור? לעמרי שרון, אשר יכול כעת לטעון שלא חרג יותר מידי מסכום התרומות המאושר. כיצד נלחמים בשחיתות? מלבינים אותה.

אם כבר מדברים על שחיתות, נתבשרנו שתשלום המס על מכירת סלקום יסתכם ב-30 עד 40 מיליון דולר. מס החברות הוא עדיין 36% אם כך תשלום המס היה צריך להיות משהו כמו חצי מיליארד דולר (שווי העסקה 1.4 מיליארד דולר), זה יותר מידי כנראה. אולי משהו כמו 140 מיליון דולר, 10% מסכום העסקה שמתברר שזהו אחוז עליו מתפשרת רשות המס , גם זה הרבה מידי. נכתב בכתבה על תרגיל הולנדי, שאני לא יודע מהו, אבל כמו כל תרגיל פירושו תשלום פחות מס. אחת החברות ממנה נקנתה סלקום הייתה זכאית לפטור ממס. הייתי מצפה מרשות המיסים להסביר: "רשות המיסים מסרה בתגובה, כי חובת החיסיון אוסרת עליה להתייחס לעסקאות ספציפיות. כללית, הדגישה הרשות, הרי שנסיבות ומאפיינים שונים של עסקאות גורמים לתוצאות מס שונות. עוד הודגש, כי התהליך טופל כמקובל ברשות וקיבל את אישור היועץ המשפטי שלה". ממש תירוץ לעניין, איזו גמישות, העיקר לעזור למסכנים.

חסר כסף, אז הנה רק בשבוע האחרון ויתרה מדינת ישראל על סכום של מעל למיליארד דולר, משהו כמו חמישה מיליארד שקל, חצי הוא המענק לאינטל. נו מה נאמר ומה נדבר, נדיבים לא פסו מן העולם.  

בא/ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך 16 שנות קיומו של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים התורמים מכשרונם לאתר והקהילה שנוצרה סביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, ועל מנת להמשיך ולפתח את האתר בערבית, שעם קוראיו נמנים רבים ממדינות ערב, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם.

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.