נמאס לה להיות מספר 2, ודוברת מייעץ כיצד לעשות כסף מהמלצותיו

יוסי דהאן

למנכ"לית משרד החינוך רונית תירוש "נמאס להיות מספר 2" ולכן גם היא רצה "קדימה",  זה גם זמן טוב לגלות שהיא תמיד התנגדה למה שעשתה מספר 1 – השרה לימור ליבנת, בעיקר בכל הקשור למהפיכה של "כוח המשימה הלאומי" – ועדת דברת. 

"היתה לי ביקורת על דרך היישום של המסקנות, על בניית הוועדה. לא אני ניהלתי אותה, לא ניהלתי את המשא ומתן עם ארגוני המורים ולא אני הייתי זו שבניתי את האסטרטגיה". במסגרת התפקיד שתקבל בממשלת שרון היתה רוצה "להנהיג רפורמה שדומה לרפורמת דוברת, אבל עם שינוי דרמטי באשר לתקצובה. אי אפשר לעשות רפורמה בלי תוספת של מיליארדים, בלי להוסיף 50% לשכר המורים ולהפסיק את הקיצוץ בשעות הלימוד". 

לי ולאחרים יצא להתעמת לא פעם עם מספר 2, בעימותים הללו הטענות המצוטטות נדחו על הסף על ידי מספר 2  כבלתי מבוססות ולא רציניות, תירוש היא גם זו שעמדה מאחרי הוצאת אלפי הודעות פיטורים למורות ולמורים בטענה של קיצוץ תקציבי, טענה שהתבררה מאוחר יותר כשקרית.

אור קשתי, כתב החינוך של "מעריב" חושף פרוטוקול של ישיבת הנהלה של מט"ח (המרכז לטכנולוגיה חינוכית) שבה מייעץ שלמה דוברת לחברי ההנהלה כיצד הם יכולים לעשות כסף מהמלצות הוועדה, שהוא עמד בראשה, המפריטות חלק גדול מתפקידי המדינה בתחום החינוך. דוגמה נוספת כיצד השתלטו אנשי העסקים על מדיניות החינוך בתקופת השרה ליבנת. 

על עלילות מונופול מט"ח בתחום החינוך אפשר לקרוא גם בכתבה של מורן זליקוביץ` ואילן מרסיאנו ב y-net ומסר חינוכי של בתי ספר לתלמידיהם – כיצד לרמות ולהצליח במבחני המיצ"ב ולהתקדם בטבלת הליגה באופן לא חינוכי.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.