דברים בשם אומרם ומלחמה בעוני

איציק ספורטא

נשיא ארגוני העצמאים מצא צידוק שיאפשר בעתיד לבטל את שכר המינימום לאוכלוסיות רחבות באוכלוסיה. כך הוא אמר: "בחורה דרוזית המועסקת באחת המתפרות הפזורות בגליל אינה זקוקה להעלאת שכר המינימום. אם היא תשתכר 2,500 שקל – היא לא תחוש שהמעסיק מנצל אותה" . אני מציע לערוך סקר עמדות של עובדות ועובדים ואלה אשר לא יחושו ניצול מצד המעסיק גם כאשר שכרם נמוך משכר מינימום ימשיכו לקבל שכר זה. אפשר להרחיב זאת גם לגבי אנשים עניים. יערך סקר ואלו אשר נמצאים מתחת לקו העוני ומרגישים שאינם כאלה יוצאו מהסטטיסטיקה. אז לא נצטרך את הלוליינות של נגיד בנק ישראל שקבע שהעוני היום נמוך מזה שהיה ב-1997.

הנה לפניכם התוכנית המבריקה למלחמה בעוני, לקח להם ארבעה חודשים להציע את המובן מאליו, תוכנית שכל ילד היה יכול לכתוב ביום.  

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.