עיתון אחד טוב מול כל הצהוב

יוסי דהאן

גיא רולניק וחבורתו ב"הארץ" הקימו ועד לשיקום כבודו והרצת מועמדותו של בנימין נתניהו, בגיליון היום של "דה מרקר" הם עורכים ראיון עם עמיר פרץ. עמיר פרץ מופיע בשער המגזין, על מנת להבטיח שהקוראים לא יקבלו חלילה רושם מוטעה ממה יש לפרץ לומר על ענייני כלכלה, הכותרת בעמוד השער של המגזין היא "יו"ר מפלגת העבודה מתקשה למצוא תשובות בראיון כלכלי". כותרת ישירה יותר הייתה אומרת "רק לא פרץ". ואם יש עדיין קוראים שלא קלטו את המסר, או כאלה שעלולים לגבש שיפוט עצמאי, בעמוד הראשון מבהיר להם רולניק את בחירת המערכת  –  "רק נתניהו". במאמר הפותח המרכזי, שר העורך שיר הלל וחנופה למדיניות נתניהו ומשתלח ב"חברתיים" – ביטוי נפוץ במדור הכלכלי של העיתון המציין קבוצת פרזיטים רפי שכל.

בשפת הגרפיקה העיתונאית קיים לוגו שצורתו עיגול קטן ולידו צרוף המילים מדור פרסומי, כל מה שרולניק צריך לעשות זה לתת הוראה לגרפיקאי להצמיד אותו לביטוי "דה מרקר".

על פי הצעתו של דרור ניסן המציע לקוראי ומנויי העיתון להביע את עמדתם ו/או לבטל את המנוי בעקבות הזנייה של אתיקה עיתונאית והפרקטיקות המחפירות של העיתון, אני מוסיף את כתובות האי מייל

של המו"ל עמוס שוקן – aschoken.@haaretz.co.il

ושל עורך דה מרקר גיא רולניק – rolnik@haaretz.co.il

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.